Сенат США проголосував за законопроект з питань безпеки, який передбачає надання Україні оборонної допомоги на суму понад $60 млрд. Надвечір 24 квітня стало відомо, що документ уже підписав президент Джо Байден.
Протягом останніх місяців Україна чекала на погодження та надання траншу допомоги від Сполучених Штатів Америки. Саме підтримка США здатна вивести наші сили у паритетність із російськими у повномасштабній війні. Однак через внутрішню незгоду рішення про надання Україні допомоги затримувалося.
Що відомо про пакет допомоги, який нададуть США, куди розподілять кошти та яка реакція президентів України та США — далі у матеріалі.
Рішення було ухвалене з перевагою у 79 голосів проти 18.
Так, чотири законопроекти, які були ухвалені 20 квітня у Палаті представників, були передані до розгляду Сенату США як один пакет. Під час голосування цей документ був представлений як зміни до законопроекту HR.815 про міжнародну допомогу США, який Сенат підтримав ще 13 лютого. Тож така процедура спростила голосування порівняно з ухваленням нового законопроекту Сенатом.
Нагадаємо, Конгрес США є федеральним законодавчим органом Сполучених Штатів Америки та складається з двох палат: Палати представників і Сенату. Тож обидві палати вже проголосували за допомогу Україні.
Цей документ також підписав президент США Джо Байден.
Раніше сам президент висловив готовність “негайно підписати пакет документів”, щоб якнайшвидше задовольнити потреби України на полі бою.
Ще перед голосуванням американський президент закликав Сенат надіслати йому цей пакет документів для підпису.
Конгрес ухвалив закон, щоб зміцнити нашу національну безпеку та надіслати світові повідомлення про силу американського лідерства: ми рішуче виступаємо за демократію та свободу, а також проти тиранії та гноблення, — сказав лідер США.
Нагадаємо, 20 квітня Палата представників Конгресу США більшістю голосів схвалила законопроект про витрати на військову та фінансову допомогу Україні. За проголосувало 310 конгресменів, проти — 112.
Про це стало відомо з прямої трансляції з Конгресу США.
Відомо, що перед цим Палата відхилила чотири поправки, які висували противники надання допомоги Україні. Серед пропонованих поправок були:
Загальний пакет допомоги Україні передбачає витрати американського бюджету на рівні $60,84 млрд.
Їх розподілять на наступні напрями:
Президент України Володимир Зеленський написав, що вдячний Сенату Конгресу США за схвалення життєво необхідної допомоги Україні.
Дякую лідеру більшості Чаку Шумеру та лідеру республіканців Мітчу Макконнеллу за їхнє рішуче лідерство у просуванні цього двопартійного закону, а також усім американським сенаторам від обох партій, які проголосували за нього.
Зеленський впевнений, що це голосування зміцнює роль Америки як маяка демократії та лідера вільного світу.
Він також подякував усім американцям, які продовжують підтримувати Україну та усвідомлюють, що історичне значення цього законопроекту виходить за межі політики.
Я так само ціную підтримку президента Байдена і з нетерпінням очікую на швидке підписання законопроекту та надання наступного пакета військової допомоги, що відповідатиме рішучості, яку я завжди відчуваю в наших переговорах.
Підсумовуючи, лідер України додав, що далекобійні спроможності України, артилерія та ППО є вкрай важливими інструментами для якнайшвидшого відновлення справедливого миру.
Раніше ми розповідали, чому допомогу США так довго блокували — читай у матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.