Питання фінансового забезпечення військовослужбовців завжди викликає велику зацікавленість. Особливо воно актуальне зараз, у часи російсько-української війни.
Тож передусім важливо розуміти, що у Збройних Силах відсутнє поняття зарплата. Замість цього військовослужбовцям виплачують грошове забезпечення. Загалом, розмір виплат залежить від багатьох чинників. Більше про них розповіли у виданні АрміяInform.
Грошові виплати військовослужбовцям регламентуються відповідно до наказу Міноборони № 260.
Мінімальний розмір грошового забезпечення на 2024 рік становить 20 130 гривень.
Тож якщо тобі цікаво, скільки отримує мобілізований під час навчання — то це, власне, і є ця сума. Вона є базовою для військових, які лише вступили до лав ЗСУ та проходять початкову підготовку. Така підготовка може тривати від одного до трьох місяців — усе залежить від спеціальності.
У документі зазначають, що існують щомісячні основні та додаткові види грошового забезпечення. Також є ще одноразові додаткові види грошового забезпечення. Проглянемо кожен з цих видів забезпечення детальніше.
До основних видів грошового забезпечення належать:
Важливо пам’ятати, що саме ці виплати є обов’язковими.
Фото: Pexels
Щомісячні додаткові види грошового забезпечення можуть містити:
Серед одноразових додаткових видів грошового забезпечення є:
Окрім усього вищепереліченого, розмір грошового забезпечення також залежить від виду та роду військ.
Приміром, розмір виплат може відрізнятися у Сухопутних військах, Десантно-штурмових військах та ССО.
У період воєнного стану для військовослужбовців передбачено додаткову винагороду відповідно до Постанови Кабінету Міністрів № 168. Розміри винагороди:
100 тисяч гривень на місяць отримують військовослужбовці, які безпосередньо беруть участь у бойових діях на передових позиціях. Ця сума також виплачується тим, хто після поранення перебуває на лікуванні, і військовослужбовцям, які потрапили у російський полон.
30 тисяч гривень на місяць виплачують військовослужбовцям, які виконують бойові (спеціальні) завдання згідно з бойовими наказами.
Фото: Генштаб ЗСУ
50 тисяч гривень на місяць отримують ті, хто виконує бойові (спеціальні) завдання у складі органів військового управління, штабів і командування, що здійснюють оперативне управління підрозділами.
Варто зазначити, що ця винагорода виплачується пропорційно до часу, проведеного на передовій або виконання бойових завдань. У середньому це трохи більше ніж 3 тисячі гривень за добу. Тобто якщо військовослужбовець провів на передових позиціях десять днів, то виплата становитиме близько 30 тисяч гривень.
З квітня 2024 року запроваджена нова виплата у розмірі 70 тисяч гривень для тих, хто безпосередньо виконує бойові або спеціальні завдання на лінії зіткнення з ворогом або в його тилу.
Важливо розуміти, що ця виплата не замінює бойових, а є додатковою до них і працює за накопичувальною системою.
Як пояснюють на сайті Турбота про військовослужбовця, при звільненні з військової служби за станом здоров’я військовослужбовцям мають бути нараховані грошові виплати. Зокрема:
Раніше ми розповідали, які сімейні обставини дають право на відпустку військовому.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.