Чимало підлітків у певному віці стикається з тим, що хоче більше, ніж має. Не всім батькам вдається забезпечувати кожну забаганку дитини, тож вони пропонують підробіток або ж навпаки, дітям незручно просити коштів, і вони шукають собі роботу.
Сотні тисяч українок із дітьми зараз перебувають у Польщі на тимчасовому захисті. Тож підлітки, які хочуть допомагати мамі чи заробити свої перші гроші, мають знати, яку роботу в Польщі краще вибрати.
Видання Sestry зібрало історії українських підлітків про їхню першу роботу в Польщі.
Українські підлітки, як і батьки, ростуть працьовитими, та знають ціну грошам. Тому, на відміну від чималої кількості європейців, починають працювати ще під час школи чи університету.
Вони розповіли про свій досвід роботи у Польщі, скільки можна заробити, а куди краще не йти на роботу. Ділимося їхнім досвідом у матеріалі. У Польщі підлітків можуть взяти на роботу за таких умов:
18-річний Олексій Савченко приїхав до Польщі понад два роки тому, на початку повномасштабної війни. Він з Кропивницького. Шукав роботу, бо родині потрібні були гроші.
17-річний Максим Черничко вирішив заробити на подорож. Ділиться, спершу шукав роботу на польському OLX, та потім почав розпитувати друзів-українців, які вже кудись влаштувалися. І називає цей варіант найкращим, бо друзі мають схожі навички.
21-річний Кирило Лісовський вже понад вісім років працює у Польщі, бо не хотів просити гроші у батьків.
Максим прибирав потяги, збирав помідори, працював на фабриці та офіціантом.
— Влаштуватися всюди виявилось нескладно, адже мене приводили туди друзі, та й всюди потрібні робітники. Складніше було витримувати кінські норми. А саме працювати під тиском наглядача на заводі по 12 годин без права перепочинку хоча б на 20 хвилин.
Хлопець каже, робота була надважка, він не був офіційно працевлаштований, ще й роботодавці платили менше, ніж обіцяли. Кирило працював на будівництві, роздавав листівки, був продавцем у Жабці (місцева мережа магазинів), зараз — велокур’єр.
Будівництво було однією з перших робіт, яка принесла мені хороші гроші. Там моя праця виглядала як “підійди — подай, відійди — не заважай”. Треба було носити багато важких речей, копати. Складно. Але я був задоволений своєю зарплатою — 1500 злотих на місяць.
— Робота кур’єра багато в чому залежить від бажання і сезону: коли холодно і дощ, довго не поїздиш. Але я екіпірований, і навіть навпаки виїжджаю працювати в дощ, бо замовлень багато, і тільки так можна заробити до 5000 злотих на місяць.
Олексій зауважує, робота з Telegram-ботів для українців у Польщі — суцільний обман. Тож він також влаштовується кур’єром у доставку їжі. Усі троє хлопців поділилися такими порадами:
Раніше ми розповідали про частку українців в бізнес-сегменті Польщі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.