Останніми днями не вщухають дискусії щодо зеленого коридору. Про це намагалися домовитися і на другому раунді російсько-українських перемовин.
Що таке зелений або гуманітарний коридор і чому він настільки важливий для кількох міст України — пояснюємо далі.
Це домовленість про певну безпечну, демілітаризовану зону, яка використовується для доставки гуманітарної допомоги (їжа, вода, ліки, товари першої необхідності) у кризовий регіон та вивезення звідти цивільних.
В українських реаліях зелений коридор потрібен, аби допомогти людям, які постраждали внаслідок бойових дій, знаходяться у повній або частковій ізоляції через постійні обстріли й вже кілька діб виживають без світла, води, їжі, медичної допомоги та засобів до існування.
У Мінсоцполітики розповіли, що зелені коридори дуже необхідні насамперед для:
Ще 3 березня під час другого раунду переговорів з російською стороною було досягнуто домовленостей про гуманітарні коридори для виходу цивільних і тимчасове припинення бойових дій у секторі зеленого коридору на цей час.
Напередодні йшлося про створення гуманітарного коридору за напрямком: Маріуполь — Микільське — Розівка — Пологи — Оріхів — Запоріжжя.
Росія мала припинити обстріл Маріуполя для вивезення з міста цивільних. Евакуація розпочалась, однак військові РФ майже одразу порушили домовленість й продовжили обстріл міста та околиць.
Тож евакуацію мирного населення довелося перенести.
Нагадаємо, складною залишається ситуація в районі Чернігова, Херсону, Маріуполя. Нещадно обстрілюють Харків. Там бомбардують школи, гуртожитки та ринки.