Нині в Україні тривають активні бойові дії, ЗСУ тримають оборону та звільняють території України. ЗСУ успішно використовують маневрену війну — сучасна мобільна оборона, яка дає перевагу українським військовим.
Але часом перебіг бойових дій веде до позиційної війни. Тому ми розкажемо, що таке позиційна війна, простими словами.
Позиційна війна передбачає бої на певних позиціях — відносно стабільних фронтах. Битви відбуваються на постійних фронтах, кордони яких практично не змінюються.
Перехід до позиційної війни пояснюється нездатністю (за наявного балансу сил і рівні розвитку зброї та військової техніки) обох сторін здійснювати прориви оборони суперника або розвивати тактичні прориви в оперативні.
Мета позиційної війни полягає в тому, щоб виснажити противника. Причому зробити це треба як у військовому, так і в економічному плані. Під час такої війни військові дії не дають значного результату: атаки короткі, з відходом на заздалегідь підготовлені позиції.
Позиційна війна приносить більше морального тиску, ніж фізичного.
Проте оборана в такій війні дуже добре продумана.
Також для того, щоб зберегти живу силу, навіть за умов успішної атаки доводиться повертатися на свої позиції.
Якщо достатньо сил, зброї та військової техніки обох сторін, позиційна війна дозволяє здійснювати прориви оборони суперника або перетворювати тактичні прориви на оперативні.
Також позиційну війну називають траншейна, або окопна, адже здебільшого бої ведуться “з місця” та військові перебувають в окопах.
Характерним прикладом позиційної війни можуть бути бойові дії у Першу світову війну на західному фронті з кінця 1914 року і на східному фронті з кінця 1915 року.
Ну а про воєнні злочини Росії докладніше дізнайся в нашому іншому матеріалі: які бувають та яке покарання чекає на злочинців.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.