Другий рік великої війни показав: український бізнес — витривалий і соціально відповідальний. Може мобілізувати зусилля навіть у складний час, допомагати Збройним силам, переселенцям, усім, хто потребує, робити якісні українські товари.
Але днями декілька бізнесів втрапили у скандал через невдалі назви товарів, які асоціюються з війною. Підприємців звинуватили у хайпі на трагедіях. Про чудові та невдалі приклади патріотичного маркетингу — у матеріалі.
Нещодавно мережу сколихнули фото та відео, на яких видно, як підприємці різних галузей використовують відомі назви та слова для продажу власної продукції.
Найжахливіше те, що всі ці назви стали відомими стали через жахливі трагедії: редиска Азовсталь, Буча-комбуча, пиво Герої не вмирають.
На це звернув увагу й військовослужбовець ЗСУ Юрій Гудименко. Він наголошує, що під час війни підприємці зобов’язані звертати увагу на морально-етичну сторону всього, про що вони намагаються говорити.
— Перед тим, як погоджувати це з маркетологом, треба робити якийсь тест на здоровий глузд.
Просто поставити собі запитання, чи немає в країні людей, яким це може зробити боляче, — каже боєць.
Натомість є підприємці, які під час війни особливої ваги надають українській символіці в одязі чи аксесуарах. Вишиванки, дармовиси, картини, підвіски — це спосіб висловити свою проукраїнську позицію.
СЕО-спеціалістка та засновниця комунікаційної агенції Наталія Холод каже, що така ініціатива має бути не лише на часі, а й зі зрозумілим для покупця змістом.
— Наприклад, одна фармкомпанія продавала вітаміни, половину вартості з яких віддавала на окремий збір для військових. Ось це називається правильна комунікація, — пояснює вона.
Так роблять і в одній з кав’ярень Києва: виготовляють тістечко Вибухівка (за мотивами Бійцівського клубу, де з мила робити вибухівку) з написом ЗСУ. Усі кошти з купівлі саме цього тістечка йдуть на ремонт автівок для армії.
Так само працює й комунікація через одяг: адже носити етнічні українські орнаменти — це про ідентифікацію.
Власниця такого бренду Аліна Сердюк каже: закохувати в Україну потрібно й надалі, але для цього варто працювати над власним сприйняттям та свідомістю.
— Не варто робити “шароварщини”, несмак, бо так будемо сприймати й ми себе, й увесь світ.
А ось чому не можна носити під час війни піксель тим, хто не є військовими, та як на цьому заробляють бренди одягу — читай у матеріалі.
Підписуйся на наш Telegram та стеж за останніми новинами!