Останнім часом російська авіація продовжує зазнавати вже традиційних для неї втрат. Зокрема, стрімко скорочується кількість винищувачів. Та попри це, нікуди не зникає питання, скільки Су-34 в Росії ще лишилось.
Су-34 — це російський всепогодний, двомісний винищувач-бомбардувальник, який був створений для нанесення точних ракетно-бомбових ударів по наземних та повітряних цілях. Докладніше про характеристики Су-34 читай за лінком.
Хоч вперше свій політ прототип літака Су-34, який мав назву Т10В-1, здійснив ще у 1990 році, перші два винищувачі саме цього типу були передані до складу російських військ у 2006 році. Експлуатувати їх почали вже з наступного року.
Потокова збірка літаків почалась лише з 2008 року. До того часу за рік в середньому виготовлялось до двох бомбардувальників. Перехід до нового типу виробництва підвищив потужність до чотирьох-шести літаків на рік.
Загалом за увесь час створення та експлуатації Су-34, у РФ було виготовлено близько 143 літаки. Перша сотня була випущена до 2016 року. Проте існує певна плутанина з індексами, тому кількість літаків теж може бути неточною.
Якщо враховувати, що за час повномасштабної війни було знищено щонайменше 37 бомбардувальників Су-34, а дані щодо виготовлених літаків правильні, то загалом їх може лишатись 106 одиниць. Проте визначити насправді, скільки РФ має ще таких літаків, можуть, ймовірно, хіба що українські розвідники, оскільки усі офіційні дані російські окупанти можуть і фальсифікувати.
З даних про перші роки виробництва Су-34, можна зрозуміти, що спершу РФ була здатна виготовляти близько двох бомбардувальників на рік, а згодом підвищила показник до шести.
У 2020 році Міноборони РФ підписало трирічний контракт на виготовлення близько 20 літаків. Тобто, за останні роки швидкість виробництва не підвищилась суттєво й в середньому російські окупанти очікували навіть під час повномасштабного вторгнення в Україну мати близько шести літаків на рік.
Разом з тим, речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону Єдині новини заявив: на його думку, РФ здатна виготовити лише до трьох одиниць Су-34, при тому, що на сьогодні у Росії на озброєнні десятки таких літаків.
Виробництво займає великий час, особливо в умовах санкцій. Їм потрібні імпортні компоненти, але на жаль, вони продовжують виробництво. Минулого року у РФ виготовили партію з двох-трьох Су-34.
РФ отримує, наприклад, компоненти для Су-34 з Туреччини, Китаю, Північної Кореї, Ірану, Казахстану, тому навіть попри санкції, продовжує виробництво, хоч і ціна одного бомбардувальника сягає 50 млн доларів.
Також варто пам’ятати, що ті літаки, які лишились на озброєні, можуть бути задіяні не лише в Україні, але й використовуватись в інших країнах.
Однак важливо розуміти, що знищення літака — не так суттєво впливає на боєздатність російської армії, як би того хотілось.
Хочеш знати трохи більше про ворожий бомбардувальник? Тоді читай, які характеристики винищувача Су-34, що несе загрозу не лише українцям, але й самим росіянам.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.