У війні проти Росії опосередковано беруть участь більшість країн світу. Україна ж просить лише одного: більше збройної допомоги, аби вберегти життя наших військових і цивільних та швидше перемогти ворога.
Ще від початку осені 2022 року активно обговорюється можливість передавання українцям німецьких танків Leopard. А сьогодні, 11 січня, до Львова із політичним візитом прибув президент Польщі Анджей Дуда. На зустрічі з Володимиром Зеленським він повідомив, що рота танків Leopard Україні буде передана в рамках створення міжнародної коаліції.
Таке рішення вже є в Польщі, — повідомив Президент Польщі Анджей Дуда.
А 25 січня відповідне рішення погодив й уряд Німеччини, тож поставки танків Leopard-2 офіційно розблоковано.
Що це за танк, хто його може передати та в чому особливість Леопардів на війні — розповідаємо у матеріалі.
Leopard 1 став першим виготовленим танком після завершення Другої світової війни. Робота над ним розпочалася у 1950-х роках, а на озброєння взятий 12 країнами у 1965 році.
Leopard вважається ледь не іконою вдалого поєднання характеристик бойової машини. Звісно, базова версія зазнала багатьох змін, а танк має кілька варіацій.
У танках Leopard закладені всі чотири головні компоненти ефективності танка на полі бою: вогневі потужності 120-мм гармати, високий рівень захисту, маневровість та досконала система управління вогнем.
І з кожною новою модернізацією машини всі ці чотири параметри лише зростали.
Зокрема, у версії Leopard 2A4, серійне виробництво якої тривало з 1985 по 1992 рік, вже були встановлені тепловізійні приціли від Zeiss, повністю цифрова система управління вогнем, встановлена нова башта з бронею з елементами з вольфраму та титану, а в арсенал додані нові типи боєприпасів.
Найбільшого поширення набула модифікація Leopard 2. Саме такі танки необхідні Україні для успішного контрнаступу на Сході та Півдні країни.
Швидкий контрнаступ українців на Харківщині та Херсонщині завдав не лише удару по російських військах, а й сколихнув увесь світ.
Проте аналітик Мюнхенської конференції з безпеки та експерт з питань Східної Європи Ніко Ланґе вважає, що ЗСУ складно буде звільнити захоплену росіянами територію між містами Херсон та Маріуполь насамперед через географічні та рельєфні особливості цього регіону.
— Поки що замало саме засобів для успішного проведення контратак, особливо посеред безмежного степу. Саме тому Україна так активно шукає допомогу у вигляді бойових машин піхоти та бойових танків, — пояснив аналітик у коментарі DW.
Depositphotos
Українські політики та міністри активно наполягають та схиляють Німеччину стати головним союзником з постачання важкої зброї для сил оборони України. Та очільники ФРН, зокрема й Олаф Шольц, заявляють: Німеччина не готова одноосібно, без партнерів, надавати Україні таке озброєння.
Водночас заяви інших очільників Німеччини свідчать, що передача Leopard — це лише питання часу та домовленостей.
Видання Politico пише, що Польща та Франція непублічно тиснуть на Німеччину, щоб та передала в Україну бажані танки. Ймовірно, після такого кроку Leopard поїдуть до нас не лише з Німеччини, а й з інших країн Європи.
— Менш ніж через тиждень після того, як Німеччина нарешті погодилася поставити Україні бойові машини піхоти Marder, зростає тиск на Берлін, щоб посилити його та надіслати сучасні бойові танки, — пишуть у виданні.
Німеччина не може виключати постачання танків Leopard, важчих бойових машин, ніж Marders, для підтримки українських військових сил у майбутньому, заявив міністр економіки країни Роберт Хабек. Про це повідомляє Reuters.
Очільниця оборонного комітету Бундестагу Марі-Агнес Штрак-Циммерман у своєму Twitter заявила, що про передачу танків Україні йшлося під час дискусій у Держдепартаменті, Конгресі та Сенаті.
Наші партнери очікують, що Німеччина виконає свої зобов’язання. Ми не маємо залишити Україну. Вам потрібні ці танки.
Das wurde mir auch bei meinem Besuch in #Washington in allen meinen Gesprächen im Außenministerium, im Kongress und im Senat bestätigt. Unsere Partner erwarten, dass Deutschland seiner Verantwortung gerecht wird. Wir dürfen die Ukraine nicht im Stich lassen. Sie brauchen Panzer. https://t.co/Vm1VkS36xF— Marie-Agnes Strack-Zimmermann (@MAStrackZi) December 7, 2022
Das wurde mir auch bei meinem Besuch in #Washington in allen meinen Gesprächen im Außenministerium, im Kongress und im Senat bestätigt. Unsere Partner erwarten, dass Deutschland seiner Verantwortung gerecht wird. Wir dürfen die Ukraine nicht im Stich lassen. Sie brauchen Panzer. https://t.co/Vm1VkS36xF
25 січня стало відомо, що уряд Німеччини погодив передачу Україні бойових танків Leopard-2. Про це йдеться у заяві уряду ФРН, передає Європейська правда.
Мета союзників — швидко зібрати два танкові батальйони з Leopard-2 для України.
Перший етап надання озброєння передбачає, що Німеччина надасть роту з 14 танків Leopard 2 A6 зі складу Бундесверу (збройні сили Німеччини). Найближчим часом українських військових почнуть навчати кермуванню й застосуванню цих танків на полі бою.
А ті країни-партнери, які захочуть виділити танки Leopard-2 для України, отримають від Німеччини офіційні дозволи на це, запевнили в уряді Німеччини.
Нагадаємо, що Польща також закликає Захід створити коаліцію для постачання Україні важкого озброєння.
Наразі 60-тонні Leopard 2 стоять на озброєнні у Німеччини, Іспанії, Польщі, Греції, Данії та Фінляндії. Танк має 120-мм гармату, сучасну систему захисту та броню.
До речі, Фінляндія також розглядає можливість передачі танків Leopard Україні, однак зазначає: це має бути колективна допомога усіх країн, бо у пріоритеті в прикордонній з РФ країни є її власна обороноздатність.
В Україну також доправлять потужні британські танки Challenger 2. Відповідне рішення вже ухвалене. Дізнайся про це більше за посиланням.
Підписуйся на наш Telegram та стеж за останніми новинами!