Військові, які зазнали поранень під час війни на території України, мають право на грошові державні виплати. Як отримати грошову виплату після поранення військовослужбовцю та які документи для цього потрібні — читай у матеріалі.
Адвокат Сергій Баладига стверджує, що виплата одноразової грошової допомоги за отриману тяжку травму або контузію у сумі 100 тисяч гривень (бойові) на місяць передбачена постановою Кабміну №168. Для отримання виплати обов’язковою умовою є позначення у довідці про отримання поранення про те, що отримана тяжка травма, поранення або контузія пов’язана саме з захистом Батьківщини.
Виплата бойових здійснюється на період перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я. У тому числі — закордонних (включаючи час на переміщення з одного лікарняного закладу в інший). А також перебування у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком лікарів.
Розмір одноразової грошової допомоги залежить від того, якими є наслідки поранення. Таким чином, у разі отримання військовослужбовцем інвалідності, розмір одноразової допомоги може становити не 100 тисяч гривень, а 400-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року.
300-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо встановили 2 групу інвалідності.
250-кратний розмір прожиткового мінімуму — за інвалідність 3 групи.
У разі отримання військовослужбовцем поранення під час виконання ним обов’язків військової служби, що призвело до часткової втрати працездатності, без встановлення йому інвалідності, — 70-кратний або 50-кратний розмір прожиткового мінімуму.
У 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб — 3028 гривень.
Раніше ми розповідали, як підтримати людину, яка пережила полон або окупацію.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.