Причин, з яких потрібно виписатися з квартири самому або виписати когось іншого існує безліч: люди змінюють місце проживання в межах України, надовго їдуть за кордон. Родина зменшується, якщо хтось з її членів помирає — і у цьому випадку також не обійтися без цього процесу. Як виписатися з квартири або виписати іншого — читай у матеріалі.
Виписатися самому зі старого місця проживання, або, як ще кажуть: знятися з реєстрації місця проживання, можна двома способами: подавши документи у ЦНАП або через застосунок Дія. Розглянемо обидва варіанти.
Звернутися до ЦНАПу з проханням про виписку можна, якщо ти:
Які документи мати при собі при візиті в ЦНАП
З цими документами ти маєш звернутися до найближчого ЦНАПу.
Якщо всі документи в порядку, рішення про виписку зі старого місця проживання ти отримаєш протягом одного робочого дня.
Можна піти ще простішим шляхом і скористатися послугою державного порталу Дiя. Виписатися з квартири або будинку в Україні можна без зайвого клопоту тут. Заявку на зміну реєстрації місця проживання можуть подавати особи віком від 14 років.
Під час війни діє обмеження: скористатися цією послугою Дії можуть лише невійськовозобов’язані особи.
Щоб скористатись цією послугою в Дії необхідні:
Як знятися з місця реєстрації в Дії:
Заява подається за 5 хвилин, результат очікуй протягом одного робочого дня. Хоча під час дії воєнного стану він може бути й подовжений. Послуга коштує 45 гривень 42 коп.
Виписатися з квартири або будинку через Дію можна, якщо ти перебуваєш за кордоном.
Якщо ти маєш намір виписати з будинку особу, яка не проживає за адресою реєстрації вже тривалий час, приміром, перебуває за кордоном та не дає згоди на виписку, то це можна зробити лише через суд і лише за умови, що ця особа не є власником або співвласником житла, у якому вона зареєстрована.
Також ця особа має бути визнана такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності понад встановлені строки. Йдеться про термін більше одного року.
Щоб довести це, потрібно звернутися до ЖЕКу або ОСББ і за допомогою свідків довести, що особа дійсно відсутня певний термін. Тоді комісія складе акт, в якому зафіксує цей факт.
Наведені документи потрібно передати до суду, який вже вирішуватиме, чи втратить особа право на користування житлом.
Звернутися до ЦНАПу у цьому випадку можна лише на підставі винесеного на твою користь рішення суду.
Трапляються й драматичні випадки, коли родина втрачає когось з близьких і попри сильні переживання, все ж має виконати й деякі офіційні формальності, в тому числі — виписати з квартири людину, яка померла. Для цього будуть потрібні для подання у ЦНАП такі документи:
Заява розглядається в той самий термін — один день.
Раніше ми розповідали, як змінити місце реєстрації в Дії та дали покрокову інструкцію.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.