У наш час більшість людей перебувають у стані тривожності. Насправді це відчуття може призвести до негативних наслідків. Унаслідок частих і тривалих стресових ситуацій можуть з’явитися певні фізичні симптоми, наприклад, підвищений кров’яний тиск чи прискорене серцебиття.
Щоб не потрапити у психологічну пастку, треба підтримувати свій імунітет та нервову систему, займаючись фітнесом. Проте, звичайні тренування не підійдуть, бо їхня основна мета — накачати м’язи тіла. У цьому ж випадку потрібна когнітивно-поведінкова терапія, яка іноді застосовується через спортивні вправи. Завдяки певним методикам заняття фітнесом допоможуть тобі стати емоційно стійким.
Дізнайся про головні антитривожні вправи, що обов’язково покращать твоє психологічне здоров’я?
Представники газети The New York Times розпитали танцювально-рухового терапевта Еріку Хорнтал про спортивні рухи, які сприяють заспокоєнню. Ми переповідаємо найголовніше.
Поклади одну руку на серце, а іншу на живіт. Почни повільно дихати через ніс та видихати через рот. Ти маєш відчувати, що твій живіт спочатку неначе розширюється, а потім раптово здувається. Повтори цю вправу три рази.
Таке діафрагмальне дихання допоможе тобі активізувати вегетативну нервову систему та сповільнити серцебиття.
Зміцнення зв’язку між тілом і розумом — це вулиця із двостороннім рухом, — стверджує клінічний психолог Кассандра В’єтен.
Танець сприяє вивільненню з організму таких хімічних речовин як дофамін та ендорфіни. Активні рухи покращують настрій та допомагають зняти напругу.
Увімкни свою улюблену пісню та рухайся в такт. Можеш танцювати або спробувати марширувати з середньою інтенсивністю, допоки пісня не завершиться.
Існують спеціальні медичні м’ячі, з якими можна ефективно займатися. Якщо ти відчуєш певні негативні емоції, ця вправа допоможе їх позбутися.
Візьми будь-який легкий м’яч або подушку (якщо немає медболу) та постав ноги на ширині стегон. Повільно підніми м’яч над головою, зроби махи руками та кинь предмет на підлогу. Під час руху можеш викрикувати слово чи фразу, що передає твоє певне почуття.
Повторюй вправу від одного до трьох разів.
Цей рух варто робити п’ять разів. Якщо тривога заволоділа тобою й ти не відчуєш ґрунту під ногами, ця вправа допоможе трішки емоційно заземлитися.
Повільно присідай та підіймайся з витягнутою вгору рукою.
Спочатку розташуй руки перед грудьми та зроби повільний звичайний вдих через ніс. Під час видиху через рот притисни долоні до грудей. Потім варто стиснути кулаки та вдихнути, зводячи руки до грудей.
Виконай цю вправу тричі та для ефективності думай постійно про те, як тобі побороти стрес.
Твій мозок не лише надсилає сигнали решті тіла, але й отримує їх від тебе.
Постав ноги на підлогу і потроху згинай коліна. Розслаб плечі та почни колихатися з боку на бік або вгору і вниз у зручному для тебе темпі. Наприкінці вправи сповільнися, щоб заспокоїтися.
Ця вправа допоможе відчути стабільність.
Вдихни через ніс, а при видиху зітхни з полегшенням. Вправу слід повторювати від трьох до шести разів. Потім обійми себе, обхоплюючи руками тулуб. Найкраще відпочити у такому положенні не менше 10 секунд.
Ця вправа знижує частоту серцевих скорочень, і людина починає відчувати себе захищеною.
Зараз також є популярною хатха-йога. Прочитай, що це таке та які її особливості — у попередньому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.