Якщо ти хочеш отримати багатий урожай, то необхідно правильно підійти до підготовки насіння до посіву. Дуже важливо насіння деяких культур замочувати перед посадкою. Читай, у чому замочити насіння для кращих сходів і яке насіння обов’язково вимагає попереднього замочування — у матеріалі.
Слід одразу сказати, що є насіння, яке замочувати не треба.
Висівають сухе насіння таких культур як капуста, салат, бруква, ріпа, редис, редька та базилік.
Не потрібно замочувати насіння, оброблене виробником. Якщо насіння знезаражене, кольорове, інкрустоване чи у вигляді драже, його можна сіяти відразу сухим.
Насіння, що має тверду оболонку, посіяне сухим сходить набагато пізніше того насіння, що було попередньо замочене, тому що його верхній шар пом’якшується та паросток швидше опиняється назовні. Це насіння гороху, квасолі, кабачків, патисонів, гарбузів, кавунів, перцю тощо.
Захисна ефірна олія на оболонці насінин деяких овочів та зелені уповільнює проростання, а замочування допомагає її вимити. Так паростки з’являться набагато швидше. Таке насіння мають морква, кріп, петрушка, пастернак, селера, фенхель та інші.
Це найпростіший та доступний варіант. Для цього слід використовувати відстояну або талу воду, оскільки звичайна вода з-під крана є надто жорсткою. Це насіння селери, моркви, кропу, цибулі-чорнушки, кавуна, огірків, кабачків, бобових, гарбуза, буряка, помідорів, перцю.
Терміни замочування насіння у воді залежать від його виду:
Марганцівка є популярним засобом для дезінфекції. Активно використовують її і для знезараження насіння перед посадкою. Це допомагає уникнути цілого ряду захворювань та віднадити шкідників.
Для замочування потрібно приготувати слабкий розчин — 1 г марганцівки на 100 мл води. Насіння висипаємо у марлевий мішечок і опускаємо у розчин на 20 хв. Тримати довше вказаного терміну не варто, оскільки марганцівка може пересушити насіння.
Після описаної процедури оброблене насіння промиваємо проточною водою та висушуємо.
Крім народних засобів для замочування, є спеціальні препарати, які стимулюють ріст рослин. Вони ще й сприяють правильному розвитку кореневої системи, а це робить рослину більш міцною та стійкою. Придбати стимулятори росту ти можеш у спеціальних магазинах. Використовувати їх слід відповідно до інструкції, яка вказана на упаковці.
Знайти у магазинах марганцівку сьогодні не так просто. Тому для знезаражування можна використати розчин борної кислоти, порошок якої ти можеш придбати у будь-якій аптеці. 2 г цієї речовини потрібно розчинити у 10 л води. Насіння висипаємо у марлевий мішечок і опускаємо у розчин на 24 год. Після цього, як і у випадку з марганцівкою, насінини потрібно старанно промити та просушити.
Таке замочування особливо добре підходить для насіння петрушки, огірків, цибулі, редиски, червоного буряка та селери.
Щоб активізувати лікувальні властивості алое, потрібно зрізане листя помістити в холодильник, перед тим загорнувши у тканину та поліетилен. Також можна використовувати свіжий сік алое: ефект від нього все одно буде. Крім стимулювальної функції, алое має і знезаражувальну дію, оскільки володіє бактерицидними властивостями.
Для обробки насіння достатньо 1 ч. л соку алое. Промивати насіння після обробки не потрібно
Рixabay
Залежно від кількості насіння, використовуємо різні пропорції. Для обробки великої кількості насіння варто розвести 2 ст.л. попелу в 1 л гарячої води та настояти протягом двох діб. Якщо насіння небагато — розчинити половину 1 ст.л. у склянці води.
Настій попелу насичений мікроелементами. Після обробки насіння підсихає до утворення на поверхні плівки. Якщо ж сієш вологе насіння, то роби це відразу після обробки з допомогою зубочистки. До зубочистки насіння добре прилипає і легше потрапляє в землю.
Склади лушпиння в посудину, залий окропом і настоюй 4 год. Якщо залити цибулиння холодною водою, то варто його настоювати добу. Отриманим настоєм можна не тільки стимулювати насіння, але і підживлювати розсаду та кімнатні рослини. Він підвищує стійкість рослин до хвороб і робить забарвлення листя і квітів соковитішим.
Один із розчинів, у якому можна замочити насіння огірків або помідорів перед посадкою — це водний розчин соди. Використовують його, щоб поліпшити схожість огірків і помідорів. Розмішай 1 ч. л. соди в 1 склянці теплої води. Замочи насіння мінімум на 12 годин (максимум на 24), підсуши й потім посій.
Сій городні культури, отримуй хороший урожай, насичуйся вітамінами та підвищуй імунітет до холодної пори року.
А для тих, хто кохається у квітах — наш матеріал, коли сіяти чорнобривці у відкритий ґрунт у 2024 році і як це правильно робити.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.