Заснований на місці давніх фортець, Дніпро на віки зберіг дух войовничої вольниці, додавши до нього індустріальну міць і незвичайну красу третього за чисельністю країни мегаполіса. Коли святкують День Дніпра та що відомо про святкування — читай у матеріалі.
День Дніпра у 2024 році відзначають 14 вересня.
Дніпряни дуже люблять своє місто. І справді, в Дніпро не можна не закохатися. Розташоване на мальовничому березі однойменної ріки, воно з першого погляду вражає гармонійністю поєднання архітектурного ансамблю й природного ландшафту, та унікальними родзинками сучасної забудови.
В Дніпрі облаштували найдовшу в Європі набережну та збудували найбільший єврейський центр Менора, а ще звели найдовший в країні будинок, який городяни називають Китайською стіною. Його протяжність становить майже 800 м. Це цілих 3 зупинки тролейбуса. А 28-поверховий житловий комплекс Вежі вважається найвищою житловою будівлею в Україні — 123 м.
Щоб роздивитися усі цікавинки міста, доведеться витратити чимало часу, а от на подорож дніпровським метро — лічені хвилини. Адже й воно у Дніпрі — особливе, найкоротше у Європі, усього 8 кілометрів.
Місце, де зараз розкинувся велетень Дніпро, здавна приваблювало людей. Тут знаходять стоянки давніх кочівників — кіммерійців, скіфів, сарматів. Вже в ті часи по річці Дніпро та Чорному морю вони мали вихід до Середземномор’я. Вважається, що колись на шляху з варягів у греки тут зупинялися сам Андрій Первозванний.
Згодом на території сучасного Дніпра звели три різні фортеці: у 1635 році польську Кодацьку, а в 1660 спорудили укріплене козацьке поселення Нові Кайдаки. А вже у 1688 році тут намагалися закріпитися росіяни, створивши Новобогородицьку фортецю (нині на території сучасного селища Шевченко).
Офіційно часом заснування міста вважається 1787 рік, коли російська імператриця Катерина II наказала звести тут Преображенський собор, а місто Катеринослав перенести із земель знищеної Запорозької Січі на територію сучасного Дніпра.
До речі, проекти розбудови міста були грандіозні: Преображенський собор за планом архітектора Клода Геруа мав перевершити римський собор Св. Петра. А саме місто мало стати третім за значенням в імперії.
З 1918 по 1919 роки Дніпро офіційно мав назву Січеслав, за радянських часів він став Дніпропетровськом, а у 2016 році відповідно до закону про декомунізацію був перейменований на Дніпро.
Наразі Дніпро, який постійно потерпає від ракетних та дронових атак, живе в режимі підвищеної небезпеки.
Через складну безпекову ситуацію в країні у парках Дніпра скасували розважальні заходи 14-15 вересня. Попри бажання створити святкову атмосферу, пріоритетом залишається безпека мешканців. Про це повідомляє Департамент парків та рекреації Дніпровської міської ради.
Раніше планувалося провести у молодіжному парку Новокодацький святковий захід. Організатори обіцяли цікаву програму для всієї родини.
А у центральному парку культури та відпочинку ім. Т.Г. Шевченка планували провести святковий концерт.
Раніше ми писали, куди сходити у Києві у вересні — читай про найцікавіші культурні заходи та плануй своє дозвілля.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.