Літо — час урожаю та догляду за зеленими насадженнями. Адже саме влітку всі господарі та господарки насолоджуються результатом своєї праці навесні.
Для того, щоб плодів було багато, а рослини не виснажувалися, варто систематично оглядати плодовиті кущі та дерева, обрізати зайві гілки та прочищати листя.
Як правильно робити обрізку малини влітку, розповідаємо далі.
Обрізка малини влітку проводиться з профілактичною метою, вона не є агресивною.
Літня обрізка малини проводиться для того, аби кущ не заростав листям та не витрачав сили на нові пагони. До того ж створюючи вологе середовище, у чагарнику може розповсюдитися грибкове захворювання, тож обрізка має дати доступ рослині до сонця.
Тож на запитання, чи треба обрізати малину влітку, відповідь — так.
Найкраще обрізку малини проводити в липні, коли вже доспіває урожай.
Коли робиш обрізку малини влітку, треба зрізати всі сухі, хворі гілки з пагонами та пожовклим листям.
Також зрізай нові гілочки, що ростуть знизу.
Видалення сухих і хворих гілок: зрізай всі сухі, пошкоджені або хворі гілки разом з пагонами та пожовклим листям. Це допоможе запобігти поширенню хвороб і стимулюватиме ріст нових, здорових пагонів.
Зрізання нових гілок знизу: молоді гілочки, які ростуть знизу, також необхідно видаляти. Вони можуть загущувати кущ і знижувати його врожайність. Обрізай їх біля самої основи.
Проріджування куща: обрізай зайві гілки, щоб забезпечити достатнє освітлення та вентиляцію всередині куща. Це сприяє зменшенню ризику розвитку грибкових захворювань.
Формування куща: обрізай гілки, які ростуть занадто високо або нерівномірно. Тут все просто, це допоможе сформувати красивий та компактний кущ.
Тож правильна обрізка твоєї малини забезпечить її здоровий ріст і рясний урожай в майбутньому. Але тобі також стануть у пригоді й різні інструменти.
Unsplash
Секатор. Основний інструмент для обрізки малини. Дозволяє зручно зрізати гілки, не пошкоджуючи рослину. Обирай секатор з гострими лезами та ергономічною ручкою, щоб уникнути втоми рук.
Садові ножиці. Підходять для зрізання тонких гілок та пагонів. Ножиці з довгими лезами дозволяють легко досягти важкодоступних місць.
Ручна пилка. Використовується для зрізання товстих і старих гілок, які не можна зрізати секатором або ножицями.
Садові рукавички. Обов’язковий атрибут для захисту рук від колючок та можливих порізів. Обирай рукавички з міцного матеріалу, а краще товсті шкіряні.
Дезінфікуючий розчин. Дезінфікуй все перед і після обрізки, щоб уникнути перенесення хвороб від однієї рослини до іншої.
Ще одну обрізку також проводять наприкінці літа або вже восени. Чому треба обрізати малину кожного сезону та як це правильно робити, ми пояснювали в іншому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.