Одеситка Діана Бухман з початком повномасштабної війни була вимушена переїхати з двома дітьми в Єрусалим в Ізраїль. В Україні вона мала хороше життя, працювала керівницею одеської філії всеукраїнської мережі волонтерських центрів. Читай у матеріалі, як живуть українські біженці в Ізраїлі та яке ставлення до українців там.
Свою історію Діана розповіла програмі Ранок у Великому Місті. В Ізраїлі жінка працює у відділі фандрейзингу в провідній всесвітній організації зі збору коштів для Ізраїля. Повномасштабна війна заскочила Діану у власному домі.
Поруч із нею було два сини. Найважче було пояснити дітям, що відбувається. Вона прокинулася о п’ятій ранку, від бомб росіян, що летіли на Одесу. Діана ніколи не думала, що у 21 столітті на власні очі побачить справжню війну.
Вона ухвалила важке, але важливе рішення — вивозити дітей. Діана з дітьми переїхала до Ізраїлю, а її мама та чоловік залишилися в Україні. Жінка каже, їй важко, бо в людей інший менталітет.
Місто їй подобається, адже воно старовинне та мальовниче, а ще тут багато нагадувань про Україну. В центрі Єрусалиму майорять українські прапори. Дворики нагадують одеські.
Найвідоміше місце — Стіна Плачу. Тут завжди багато туристів. Діана молиться біля стіни за наших захисників. Жінка каже: для українців Ізраїль — дуже комфортна країна, міста чимось нагадують наші, магазини майже не відрізняються, знайти можна навіть Київський торт.
Ті, хто перебуває далеко від дому, можуть зрозуміти це щастя, коли знаходиш продукти з України. Ізраїльський базар — найколоритніше місце. Тут можна відчути справжню атмосферу країни.
Емоційні, яскраві люди, різноманіття національної їжі, все смачне і привабливе. Ввечері базар перетворюється на нічний клуб. Сюди приходять на вечірки.
Щоп’ятниці можна добре зекономити, за годину до Шабату продукти продають утричі дешевше.
Діана будує своє життя в Ізраїлі, у країні, яку вибирала не навмання. Вона знала, куди й для чого їде. Поруч із нею є діти. Тут є з ким поговорити, але немає до кого притулитися. Найбільше бажання Діани, крім перемоги України, знову зустрітися з батьками.
Раніше ми розповідали, як живуть українські біженці в Німеччині.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!