25 жовтня українці у 25-те написали радіодиктант національної єдності до Дня Української писемності. І в цьому є глибокий символізм: повномасштабна війна лише збільшує наше бажання вдосконалювати знання своєї мови. Хто цього року став автором тексту, хто його читав та коли можна отримати результати диктанту — у нашому матеріалі.
Цьогоріч радіодиктант національної єдності, присвячений Дню української писемності та мови, відбувся 25 жовтня об 11:00 за київським часом.
Назву диктанту дали поетичну — Магія голосу.
Відомо, що українці спробували написати диктант по тексту сучасної та однієї з найвідоміших письменниць України — Оксани Забужко. І це, безперечно, додатково стимулювало бажання багатьох долучитися до диктанту та оцінити рівень власної грамотності.
Про те, що саме пані Оксана згодилася долучитися до всеукраїнської ініціативи, в ефірі Українського радіо розповів керівник проекту Радіодиктант національної єдності Дмитро Хоркін та координаторка радіодиктанту Юлія Шелудько.
Читав радіодиктант поет, який нині перебуває у війську, Павло Вишебаба.
Нинішній радіодиктант — вже третій під час повномасштабної війни, коли українці пишуть його у найрізноманітніших, іноді — навіть екстремальних умовах.
Локації для диктанту організували у бомбосховищах. А ареал учасників не обмежувався вільною від боїв зоною — його писали й на окупованих територіях, і на лінії фронту. Долучалися до заходу й українці з-за кордону.
Перевірити текст можна двома способами:
Там буде опублікований текст Радіодиктанту національної єдності. Кожен охочий зможе пошукати помилки і оцінити себе самостійно.
Ведуча Фактів ICTV Оксана Гутцайт разом із тисячами українців долучилася до написання Диктанту національної єдності, підтвердивши свою любов до рідної мови
— Я дуже рада бути частиною такого важливого заходу. Українська мова — це наша спадщина, і ми маємо її берегти, — зазначила ведуча.
Диктант писав і уповноважений із захисту української мови Тарас Кремінь.
Тарас Кремінь та команда Секретаріату Уповноваженого долучилися до написання 25-го Радіодиктанту національної єдності https://t.co/Oq14YPTceg pic.twitter.com/n1AMSlD0ca— Уповноважений із захисту державної мови (@MovaOmbudsman) October 25, 2024
Тарас Кремінь та команда Секретаріату Уповноваженого долучилися до написання 25-го Радіодиктанту національної єдності https://t.co/Oq14YPTceg pic.twitter.com/n1AMSlD0ca
Та й не лише українці писали Національний радіодиктант: до справи долучилися представники Посольства Японії в Україні.
25 жовтня Посольство Японії???????? в Україні???????? приєдналося до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності — символу стійкості, гордості та єдності українського народу. @suspilne #Єдність ????????????????????Які ваші враження від цьогорічного диктанту?⬇️ pic.twitter.com/FzmcUw96KJ— Посольство Японії в Україні (@JPEmbUA) October 25, 2024
25 жовтня Посольство Японії???????? в Україні???????? приєдналося до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності — символу стійкості, гордості та єдності українського народу. @suspilne #Єдність ????????????????????Які ваші враження від цьогорічного диктанту?⬇️ pic.twitter.com/FzmcUw96KJ
Воїни 44 окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола також доєдналися до радіодиктанту — навіть у Суджі!
Детальніше про День української писемності та мови 2024: коли та як вшануємо рідне слово цьогоріч — у нашому іншому матеріалі.
Головне фото: Х, NV
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.