Люди щодня запитують одне одного: “Чи знаєш ти, яке сьогодні свято?” Вони або хочуть почути відповідь, або хочуть розповісти про те, що знають самі.
Деякі свята здатні підняти людям настрій, особливо, якщо вони дотичні до їхньої професії, стилю життя чи хобі. Ми розповімо, яке свято 1 лютого та кого варто привітати з іменинами.
З 1 по 7 лютого з 2011 року відзначають Всесвітній тиждень гармонійних міжконфесійних відносин. Після першого такого тижня було вирішено святкувати його щороку. Подія має на меті привернути світову увагу до зусиль, що сприятимуть взаємоповазі та порозумінню між послідовниками різних віросповідань і конфесій.
Це свято не є офіційним, але його люблять відзначати усі ласуни. Свято започаткувала американська кондитерка та блогерка Енджі Дадлі у 2008 році. Саме тоді вона презентувала свій десерт під назвою кейк-поп — цукерка на паличці. Енджі створила десятки варіацій кейк-попів, а згодом вона навіть написала цілу книгу на цю тему.
Тож це дало початок Міжнародному дню десертів. Зараз багато кондитерів саме у цей день презентують свої нові страви.
Свято виникло у 2013 році у США, його заснували на честь особливої хустки, яка є атрибутом мусульманського жіночого одягу. У цей день людям намагаються донести цінності взаємоповаги та терпимості щодо різних культур. Традиційно, цього дня проводять лекції стосовно ролі головного убору.
Згідно з новим церковним календарем, 1 лютого відзначають День пам’яті мученика Трифона. Його вважають одним із найбільш шанованих ранньохристиянських святих.
Трифон жив у 3 сторіччі. Народився чоловік недалеко від міста Апамеї, це територія сучасної Туреччини. За переказами, Трифон міг зцілювати хвороби, за свої діяння він не брав грошей, а просив вірити в Ісуса Христа.
Завдяки своїм чудесам він зміг навернути у християнство сотні людей. За легендою, одного разу за допомогою молитви він зміг прогнати шкідників, чим врятував населення від голоду.
За часів правління імператора Декія посилилися гоніння на християн. Трифона схопили, спершу його катували, а потім стратили. Перед своєю смертю чоловік дякував Господу і просив у нього особливу благодать тим, хто закликатиме його ім’я на допомогу.
Часто за народними прикметами раніше визначали погоду, адже люди не мали інтернету та прогнозу погоди.
У це свято не можна злитися на когось та бажати людям поганого, не варто скаржитися на проблеми. Не можна також ображати тварин. За переказами, цього дня не радять купувати ножі, адже це може принести нещастя до родини. Бажано провести цей день з близькими або у компанії друзів, а не на самоті.
Іменини 1 лютого відзначають Антон, Арсеній, Юхим, Макар, Марк, Микола, Петро, Федір.
У лютому на вірян чекають нові дати деяких свят. Раніше ми розповідали про церковні свята у лютому 2024.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.