День подяки — це давня традиція у північноамериканській культурі, яку передусім відзначають у США та Канаді. Однак ці дві країни відзначають День подяки у різні дати, але попри це, святкування та традиції доволі схожі.
Детальніше про те, коли та як святкують День подяки у США та Канаді — читай у матеріалі.
У Сполучених Штатах День подяки святкують у четвертий четвер листопада. Цього року цей день припадає на 28 листопада. У США це свято знаменує собою початок святкового сезону, що передує Різдву та Новому року.
Головна мета свята — висловити вдячність Богові за врожай та допомогу у його вирощенні та за усі досягнення упродовж року.
У Канаді День подяки має іншу дату святкування та припадає на другий понеділок жовтня.
День подяки — це свято, коріння якого сягає початку 17 століття. Свято часто асоціюється з трапезою, яку розділили пілігрими та індіанці Вампаноаг у 1621 році.
Перший президент США у 1789 році Джордж Вашингтон оголосив День подяки державним святом за рекомендацією конгресу, призначивши його святкування на 26 листопада, яке припадало на четвер.
Проте остаточно свято проголосили у 1863 році, коли президент Авраам Лінкольн проголосив національним Днем Подяки та хвали Отцю милосердному, який живе на небесах. Тоді було вирішено, що свято відзначатиметься в останній четвер листопада. У 1941 році Рузвельт спільно з Конгресом США підписали закон, який офіційно проголосив Днем подяки четвертий четвер листопада.
Центральним елементом святкування Дня подяки в обох країнах є застілля. Традиційні страви — це смажена індичка, батат, журавлинний соус і гарбузовий пиріг. Цю трапезу зазвичай розділяють з родиною і друзями та дякують за благословення минулого року.
Також є традиція — ламати вилочку, грудну кістку індички. Роблять це після того, як м’яса на індичці взагалі не залишилося, а кісточка стала сухою.
Роблять це дві людини, які загадують бажання. І той, у кого в руках залишиться більша частина кістки, може розраховувати, що бажання здійсниться.
Багато американців і канадців на День подяки займаються волонтерством і допомагають тим, кому пощастило менше. У їдальнях і притулках на День подяки часто влаштовують обіди.
У Сполучених Штатах на День подяки заведено проводити паради. Найвідоміший з них — парад Мейсі на Мангеттені в Нью-Йорку. Його транслюють по телевізору і відвідує безліч людей.
Парад триває три години. У колонах, що маршують вулицями, ідуть оркестри, учасники ходи одягають костюми фантастичних та відомих персонажів. Однією з особливостей параду є великі повітряні кулі. А у заходах з цієї нагоди беруть участь різні популярні виконавці.
А наступного дня, після Дня подяки в США, а нині вже у багатьох країнах світу, заведено святкувати Чорну п’ятницю. Детальніше про те, що це за день та коли його відзначають в Україні ми розповідали раніше.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.