Лілії дачники люблять за аромат, красу та довголіття. До того ж догляд за цими квітами досить простий і не потребує від садівника особливого клопоту. Але якщо лілії вже відцвіли, потрібно вжити низку заходів. Що робити, якщо лілії вже відцвіли — читай у матеріалі.
Після того як лілії відцвітають, багато садівників поспішають зробити голим стебло. Але якщо робити це дуже рано, то цибулина та квітка не зростатиме і не розвиватиметься.
Адже навіть зів’яле листя продовжує брати участь у процесі фотосинтезу та постачати кореневій системі поживні речовини. Зрізати потрібно тільки суцвіття, що обсипалися й засохли.
Перед цим потрібно обов’язково продезінфікувати секатор чи ніж, який має бути гострим. Зріз роби під кутом, щоб дощова вода не накопичувалася на стеблі, а квіти не згнили.
Також не рекомендують зрізати стебло надто сильно. Краще відступити 2 см вниз від першої розвилки суцвіття. Після того, як стебло повністю засохне (восени), ти зможеш легко дістати його з цибулини й викинути.
Відомо, що фотосинтез не дає рослинам фосфору, калію та азоту. Ці мінеральні солі культура отримує з ґрунту.
Коли цибулина росте, вона дуже потребує фосфору для закладення великих здорових квіткових бруньок. Також їй потрібний калій для успішної зимівлі. Тому ти можеш удобрювати одним із цих засобів на вибір:
При цьому краще не вносити восени або пізно влітку азотні підживлення, адже тоді цибулини продовжуватимуть активну життєдіяльність. Добриво не дасть їм вчасно піти у стан спокою.
Якщо твої лілії довго ростуть на одному місці або сильно розрослися, то після відцвітання стебла слід викопати. Робити це потрібно через 3-4 тижні після закінчення цвітіння, тобто наприкінці серпня. Їх треба розсаджувати хоча б один раз на два роки.
Якщо ти хочеш висаджувати цибулини навесні, їх необхідно помістити на зберігання. Просто обваляй у золі, поклади в дерев’яний ящик і прикрий зверху мохом або тирсою, щоб цибулини не втрачали вологу.
Ящик з цибулинами постав у прохолодне сухе приміщення і періодично зволожуй мох, який лежить зверху. Приміщення провітрюй хоч іноді, щоб повітря там не застоювалося.
А щоб винагородити себе та свою родину за старання на городі та в саду, спробуй нові рецепти українського борщу: три рецепти червоного борщу, які тобі точно сподобаються!
Підписуйся на наш Telegram та слідкуй за новинами України та світу!