Любиш різноманіття кімнатних рослин удома? Інколи вони можуть завдавати клопотів та хворіти! Щоб зберегти красу та самі рослини, доводиться їх лікувати та дізнаватися більше про особливості кожної.
У нашому матеріалі розповідаємо про дифенбахію, догляд за нею, особливості та хвороби.
Дифенбахія — багаторічна та вічнозелена рослина, що прийшла до нас з тропічних лісів Південної Америки. Нині існує понад 30 її видів. Назва пов’язана з австрійським садівником Йозефом Дифенбахом.
У домашніх умовах таку рослину вирощують як кімнатну. До речі, ми розповідали, чому дифенбахія небезпечна. Найкраще не допускати її цвітіння, а також не вирощувати, якщо вдома є коти чи собаки.
Корисно мати дифенбахію вдома через її властивість очищення повітря. У рослині містяться фітонциди, які вбивають шкідливі мікроорганізми, а волога з листя зменшує кількість пилу у кімнаті та зволожує повітря.
Ця рослина потребує значної кількості уваги. Найважливіше — температура та освітлення у кімнаті. Це мають бути непрямі сонячні промені, освітлена кімната з температурою 20-23 градуси.
Неподалік від рослини можна поставити зволожувач повітря, адже дифенбахія не переносить сухості. Часто взимку через це пересихає та жовтіє листя. Потрібно уникати протягів та різких перепадів температур.
Помітити, що умови для рослини правильні, можна за новим листям. Воно має виростати щотижня. Полив дифенбахії слід проводити теплою та відстояною водою, коли земля підсихає. Щотижня оприскуй і листя, протирай з нього пил.
Навесні та влітку можна проводити підкормки рослини. Раз на два тижні використовуй азотовмісне добриво.
Фото: Unsplash
Обрізки рослина не потребує. Лише тоді, коли потрібно зрізати пошкоджене листя чи зробити живці для розмноження.
Пересаджування та розмноження квітки проводять навесні. Вибери значно більший горщик, всип нову землю. Розмножити дифенбахію можна насінням, живцями. Живці прорости у воді до 5 см, а потім висади у горщик. Накрий його на тиждень харчовою плівкою.
Найчастіше на рослині з’являються білі плями — це від сухості повітря та неправильної температури. Але багато хто думає, що це важка хвороба. Насправді потрібно протерти листя дифенбахії безалкогольним пивом та переставити її в кімнату з кращими умовами.
Якщо квітка в’яне, земля не висихає, а листя опадає — ти забагато поливаєш рослину. На тиждень перейди на обприскування. Також перевір коріння, якщо воно почало гнити — відріж згнилі частини, оброби місця зрізів марганцівкою та пересади дифенбахію у нову землю та вазон.
На рослині можуть завестися шкідники — наприклад, павутинні кліщі чи борошнисті черви. Щоб вивести шкідників, обприскай рослину мильним розчином та спеціальним засобом проти шкідників для кімнатних рослин.
Якщо листя м’яте і росте кривим — рослині або не вистачає світла, або її уражають нематоди. У такому випадку мають бути ще чорні плями. Оброби дифенбахію фунгіцидами.
Жовте листя сигналізує про неправильні умови — сухе чи холодне повітря, надмірний полив, протяги, затісний горщик.
Раніше ми розповідали, як доглядати за бегонією в домашніх умовах.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.