Постійний стрес, зменшення світлового дня та холод можуть спровокувати неконтрольоване збільшення апетиту.
Чому ми хочемо їсти в холодну пору року більше та що робити, щоб утримати свій апетит, розповіла ендокринологиня та дієтологиня Наталія Самойленко.
Це пов’язано з низкою причин. Перша — потреба оточити себе комфортом та теплом. Багато з нас намагаються зігрітися не тільки светрами та ковдрами, а й їжею та напоями, що містять багато пустих вуглеводів.
Коли зовнішня температура падає, температура тіла також знижується. Це викликає потяг до багатої на калорії їжі, яка швидко зігріє.
Друга причина збільшення апетиту — це зменшення світлового дня. Цей фактор впливає на настрій, подекуди провокуючи осінню депресію.
Чим менше світла, тим менше серотоніну виділяє організм, тож ми намагаємося закрити нестачу іншим способом — їжею.
Третьою причиною є зменшення фізичних навантажень. Без них апетит підвищується, і в результаті ми більше їмо і менше рухаємося, що вплине на збільшення ваги.
Налагоджувати харчування варто з основи — регулярності. Коли ми пропускаємо прийом їжі, то збільшуємо ймовірність того, що переїмо або ж перекусимо не зовсім здоровою їжею.
Дієтологиня радить дотримуватися триразового стабільного харчування та додавати в раціон корисні перекуси фруктами, горіхами, йогуртами без добавок тощо.
Секрет збалансованої тарілки допоможе тримати себе та свій апетит у формі без зайвих зусиль і підрахунків калорій. Для цього просто поділи звичну тарілку на три частини.
Більшу частину тарілки, приблизно половину, має займати клітковина — овочі та фрукти. Іншу частину тарілки поділи навпіл.
Одну половинку заповни корисними вуглеводами, наприклад цільнозерновими кашами, хлібом та макаронами з твердих сортів пшениці. Все інше місце наповни білками: яйцями, м’ясом птиці, риби, бобовими чи соєю.
Не забувай додавати до кожної страви корисні жири: олії, авокадо, оливки, горіхи, гарбузове насіння тощо.
Не варто ускладнювати страви кількома видами майонезних заправок чи важкими соусами. Заміняй їх на простіші інгредієнти.
Саме відсутність світла впливає на розвиток осінньої депресії. Читай про методи профілактики та лікування осінньої хандри від лікаря Комаровського.
Не пропускай найцікавіше, підписуйся на наш Telegram-канал.