Незмінно блакитна та чиста, як сльоза — на жаль, такою побачиш воду в басейні лише в кіно. Насправді ж щасливому власнику цієї домашньої “водойми” вистачає турбот та клопоту. От, приміром — пожовкла чи стала бурою вода, у ній з’явилася іржа. Ця біда поправна! Як очистити басейн від заліза — розкажемо у матеріалі.
Будь-яка вода містить залізо, проте є джерела з його надлишком у складі. Зазвичай таке трапляється у колодязній або свердловинній воді. Поступово окислюючись, залізо забарвлює її у зовсім не блакитні кольори, додаючи жовтого, а то й і бурого відтінку. Аби позбутися проблеми, варто видалити зайве залізо з води.
Нові технології очищення передбачають, що ти можеш обрати один з варіантів на власний смак: залежно від бажаного рівня екологічності та запланованих на процедуру витрат. Що саме можна зробити і які існують способи очищення води — читай далі.
Біологічне очищення басейну без хімії за допомогою мікроорганізмів
Його головна перевага — екологічність: ти купуєш препарат, який містить мікроорганізми. І вони роблять роботу за тебе: перетворюють розчинене залізо в окисну форму. Живі мікроорганізми утворюють на поверхні плівку, а окисне залізо осідає на дно водойми.
Видалити його можна через фільтри, оброблені речовиною, яка притягує до себе осад. Додатково воду у басейні варто обробити бактерицидними променями.
Хімічний метод
Принцип очищення схожий з попереднім, хоча й не такий екологічний. Спочатку приведи у норму водневий показник, а потім додай спеціальний засіб для видалення заліза: відбудеться хімічна реакція, яка осадить металевий мул на дно. Тобі доведеться лише прибрати його.
Чим досконаліші фільтри для очищення ти використовуєш — тим менше тобі клопоту. Промисловість пропонує варіанти — обирай, інакше доведеться чистити басейн вручну.
Система зворотного осмосу
Придбай спеціальні мембранні фільтри, які затримують розчинені метали, але добре пропускають воду. Така система має назву «зворотного осмосу» і є однією з самих ефективних навіть при сильно забрудненій воді.
Фільтри для знезалізнення
Установи багатошарові фільтри для води — і взагалі не матимеш головного болю з додатковим очищенням, іржа просто не з’являтиметься
Механічний спосіб
Сама назва натякає, що доведеться попрацювати руками: злити воду та щіткою й вакуумною помпою очистити не лише стіни, а й дно чаші.
Ти можеш позбутися заліза у воді будь-яким способом. Але, щоб полегшити собі цю процедуру, варто повторювати її частіше й не допускати суттєвого забруднення.
Нехай відпочинок у твоєму басейні з прозорою блакитною водою приносить величезне задоволення.
Можливо, тобі іще буде корисно дізнатися — чим в разі потреби заклеїти в гумовому басейні дірку.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.