Мікрохвильова піч стала незамінною частиною нашого побуту. Вона створює зручність, адже непотрібно щоразу розігрівати їжу на сковороді чи в каструлі, а потім мити гору посуду.
А якщо уважно прочитати інструкцію і слідувати їй, у мікрохвильовій печі можна приготувати різні страви: від простих кексів до запечених овочів. Але мінус цієї техніки в тому, що її важко мити. Ми розповімо, як очистити мікрохвильовку від жиру і чим це зробити.
Існують різні засоби побутової хімії, які допоможуть очистити мікрохвильову піч. Щоб все пройшло безпечно, слідуй інструкції та працюй у рукавичках. Також не забудь витягнути мікрохвильовку з розетки. Коли домиєш, потрібно все витерти насухо, лише потім вмикати.
Прибрати жир у мікрохвильовці допоможе пара. Вона розчиняє жир, і його потім легше прибрати ганчіркою.
Треба глибоку, головне — керамічну, миску з водою поставити у мікрохвильовку та увімкнути на максимальну потужність. Час її роботи залежить від складності забруднень, в середньому — п’ять-десять хвилин, іноді можна зробити кілька підходів.
Коли пара розчинить жир, витягни техніку з розетки та витри все ганчіркою.
Тут такий самий метод, як із парою, але у воду потрібно додати оцет. Двох ложок на дві склянки води буде достатньо. Постав розчин з оцтом у мікрохвильову піч на максимальну потужність на п’ять-сім хвилин. Потім потрібно почекати півгодини, не відкриваючи дверцята.
Цей спосіб ефективний, але у нього є мінус — неприємний запах після оцту. Тому метод краще використовувати з увімкненою витяжкою або відкритими вікнами.
Жир розчинитися, його легко прибрати звичайною ганчіркою, але не забудь відключити мікрохвильовку з розетки.
Так само як з оцтом, але інші пропорції — на дві склянки води одна столова ложка лимонної кислоти.
Треба поставити воду в мікрохвильовку на 10-15 хвилин і не відкривати дверцята ще деякий час. Плюс цього способу — він не залишає неприємний запах.
Все аналогічно попереднім методам, але на дві склянки води знадобляться дві-три столові ложки харчової соди. Воду поставити в мікрохвильовку на сім-десять хвилин. Тримати дверцята закритими ще 25 хвилин.
Після чого відключити з розетки й найскладніші ділянки додатково протерти губкою з посипаною зверху содою.
Можна подумати, що мікрохвильову піч зовні відмити легше, адже там немає жиру. Але, якщо в тебе біла мікрохвильова піч, треба видаляти жовті плями. Їх можна прибрати за допомогою відбілювача на основі хлору або перекису водню.
Робити це потрібно обов’язково в рукавичках та з вимкненою технікою. Ганчірку добре змочити в концентрованому розчині перекису водню або хлорного відбілювача.
Далі на кілька годин треба обмотати корпус мікрохвильової печі. Зверху обмотати ще харчовою плівкою та залишити на кілька годин. Потім зняти плівку і тканину і добре витерти корпус мікрохвильової печі чистою ганчіркою і водою.
Щоб у мікрохвильовій печі було якнайменше жиру, потрібно дотримуватися кількох правил:
А в чистій мікрохвильовій печі можна і солоденьке приготувати! Раніше ми розповідали рецепт шоколадного кексу в мікрохвильовці.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!