Серед країн-любителів суші Україна посідає друге місце після Японії, а Одеса, Київ та Харків потрапили до п’ятірки міст з найбільшою кількістю фанатів суші поза межами Японії.
Про це пише австралійське видання Chefʼs Pencil.
Особисто я обожнюю цю японську страву. Але пандемія змусила мене навчитися готувати її самостійно. Тому сьогодні я поділюся простим рецептом суші своїми руками.
Тобі знадобиться:
Тут одразу хочу зупинитися, бо відчуваю твоє незадоволення: “Ага, рисовий оцет, а, може, ще сльози єдинорога?”
Насправді замість рисового можна взяти винний або яблучний п’ятивідсотковий оцет. Спеціальний рис для суші можна замінити звичайним круглим рисом. І жоден японський гуру суші не помре від розриву серця.
Усі інгредієнти продаються у великих мережах супермаркетів. Існують навіть спеціальні набори для приготування суші, але я б усе-таки рекомендувала купувати продукти окремо, бо їх вистачить на ситну вечерю та ще й залишиться на інші страви.
Для начинки традиційно беруть свіжу, копчену або слабосолону морську рибу, сир Філадельфія (в супермаркетах є дешевші замінники, які, відверто кажучи, мало чим відрізняються від оригіналу) та свіжий огірок.
Можна додавати м’якоть авокадо, креветки, крабові палички, ікру, різноманітні морепродукти та навіть бекон чи курку! Вияви фантазію та експериментуй, адже це рецепт суші вдома, а не вишукана ресторанна страва.
Найскладніше завдання під час приготування ролів — правильно зварити рис.
Ретельно промиваємо рис у воді, помішуючи його рукою. Цю процедуру варто повторювати доти, доки вода не стане прозорою. Зазвичай доводиться міняти воду до десяти разів. Тут прояви терпіння та спокій японських монахів.
За цей час можна скип’ятити воду. Заливаємо рис окропом у пропорції 2:3. І не хвилюйся, якщо ти не можеш рівно відміряти 750 мл. Це умовність.
Спочатку 5 хвилин варимо рис на сильному вогні, а потім ще 10-15 хвилин — на мінімальному. Зважай, що під час варіння відкривати кришку каструлі чи помішувати рис не можна.
Після того, як вимкнули плиту, залишаємо рис “спочивати” в каструлі ще 10 хвилин. Далі викладаємо його на тарілку, щоб охолонув.
Цей час не марнуємо, а готуємо приправу для рису. В оцет додаємо сіль та цукор і нагріваємо на слабкому вогні, доки ті не розчиняться. Доводити до кипіння суміш не потрібно!
Поливаємо теплий (не гарячий) рис остиглою сумішшю. Ось тут знадобиться ювелірна майстерність, щоб не передати куті меду. Я рекомендую не виливати одразу всю приправу у рис, а робити це поступово, помішуючи рис та куштуючи його. Рис не має бути кислим та прісним. Шукай золоту середину.
Поки відкладемо рис і займемося начинкою. Рибу нарізаємо тоненькими довгими пластинками, огірок обов’язково очищаємо від шкірки і також тоненько нарізаємо. Якщо додаєш креветки, то звари їх, почисть та наріж.
Залишається найприємніша частина роботи — скрутити роли.
Беремо лист норі та кладемо його шорсткою стороною догори на бамбуковий килимок. Щоб не замастити килимок, можна обгорнути його харчовою плівкою.
Викладаємо зверху рис. Товщина шару має бути приблизно дві зернинки. Але залишаємо 2 см правого краю норі без рису. Це потрібно для склеювання ролу.
Руки швидко залипнуть рисом, тому, щоб уникнути неприємних відчуттів, можна поставити поруч миску з теплою водою і промивати пальці.
Зверху на рис викладаємо начинку вздовж листа норі, трохи лівіше від серединки. Спочатку промащуємо сиром Філадельфія, потім зверху додаємо рибу, огірок тощо. Начинка має бути викладена досить щільно та вздовж усього листа вертикально.
Починаємо згортати лист норі з лівої сторони разом з бамбуковим килимком. Рівномірно тиснемо на килимок, надаючи форму ролу — квадратну чи круглу. Згортаємо рол якомога щільніше. Інакше він вийде крихкий, а начинка випадатиме.
Зрештою має вийти рівний гарний циліндр.
Щоб порізати рол, треба взяти найгостріший ніж, який ти маєш у хаті. Красиво розрізати лист норі може бути важко. Я змочую ніж водою, а після кожного порізу витираю його серветкою та знову змочую.
Ідеальною товщиною суші, зроблених професіоналами, вважається товщина не більш як півтора сантиметра, але я не претендую на це звання, тому раджу різати так, як тобі зручно.
От і все. Легкий рецепт суші вдома реалізувався в перший рол. Якщо перший “млинець” вийшов комом, то не хвилюйся. Другий вийде однозначно краще.
Раптом у тебе залишився лосось, можна приготувати ще одну вишукану страву. Читай, як приготувати запечений лосось з соусом сабайон — рецепт Євгена Клопотенка.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.