X

83% українців вважають безбар’єрність новою цінністю для суспільства: дослідження

Вікторія Мельник журналістка сайту

Безбарʼєрність — нова реальність майбутньої України після війни. Адже нова генерація людей, яка пройде пекло фронту та цивільного життя під обстрілами росіян, вже ніколи не стане такою, якою була ще 23 лютого 2022 року. 

Щоб втілювати правильні напрацювання, суспільство має розуміти нагальність та необхідність поширення культури інклюзивності. Мінсоцполітики наголошує: безбар’єрність потрібна не лише пораненим і людям з інвалідністю, а кожному, щоб почуватися комфортно та вільно.

Скільки українців декларують готовність до нових реалій та чи вважають вони безбарʼєрність новою цінністю суспільства, переповідаємо далі головне.

Безбарʼєрність в Україні

Для того, щоб забезпечити справжню доступність для всіх, Мінсоцполітики пропонує долати не лише фізичні перепони та перешкоди у робочій та освітній сфері, а й робити соціальні послуги доступнішими.

Центр соціальних змін і поведінкової економіки за підтримки ЮНІСЕФ та Експертної ради з комунікацій безбарʼєрності провели дослідження ставлення суспільства до нових викликів.

Згідно з результатами, 83% українців вважають безбар’єрність новою цінністю для суспільства.

Загальна кількість респондентів сягнула 1064 особи. 22% опитаних мають родича з інвалідністю, а 18% самі мають інвалідність.

Близько 57% опитуваних знайомі із поняттям безбарʼєрності, з них — 85% є ветеранами війни.

50% опитаних зазначили, що значна кількість барʼєрів існує у сфері працевлаштування, 48% вказало інфраструктуру, а більшість респондентів вважає, що сучасна політика держави не відповідає потребам громадян. 

Ставлення до безбарʼєрності раніше і зараз

За результатами дослідження, серед українців суттєво зріс рівень обізнаності про безбарʼєрність простору.

Так, раніше про безбар’єрність та проблеми існування бар’єрів під час пересування для деяких категорій громадян не задумувалися 29%. Зараз цей показник зменшився — 16%.

Якщо раніше про проблему барʼєрності знали, але не надавали їй значення аж 48% опитаних, то нині цей показник сягає 39%.

Зараз 24% деколи долучаються до усунення барʼєрів для деяких груп людей, а на постійній основі це роблять 5% опитаних. Раніше ці показники сягали 10% та 4% відповідно.

Як активно українці долучаються до побудови безбарʼєрності

За результатами дослідження, 44% опитаних поширюють інформацію про безбарʼєрність через інтернет та соціальні мережі.

А ось 32% самостійно долучаються до створення простору на базі волонтерства. Близько 23% беруть участь у відповідних тематичних масових заходах, освітніх заходах.

21% опитаних фінансово підтримують фонди, програми та структури, які працюють у сфері безбарʼєрності.

Раніше ми розповідали тобі, як варто перебудовувати українські школи за правилами безбарʼєрності у майбутньому.

А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.
Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.