Соціологічна група Рейтинг провела опитування, в якому дізналася про потреби, переживання та моральний стан українських дітей. Читай у матеріалі, які результати щодо освіти, фізичного та психічного здоров’я, бачення майбутнього та фінансової спроможності родин.
— За винятком певних обмежень, діти та сім’ї в Україні залишаються стійкими, попри тривалу війну, що супроводжується запеклими боями на Сході та Півдні країни, а також ударами ракет та дронів по всій території країни вже більш ніж 20 місяців, — пишуть в опитуванні.
94% дітей навчаються очно або за змішаною формою. Кількість школярів, що вчаться очно, зросла на два відсотки з початку року. З тих, хто не ходить до школи, назвали такі причини: закриття місцевої школи (40%) та через страх батьків за безпеку дитини (60%).
Більш як половина дітей (55%) використовують комп’ютер або ноутбук для навчання. Відвідуваність шкіл також покращилася у порівнянні з минулим роком та початком 2023. Пропускають уроки опитані через хвороби (78%), повітряну тривогу (25%), відсутність електроенергії (9%).
У середньому три з чотирьох матерів повідомили, що успішність та якість отриманої освіти є дуже доброю або доброю.
62% опитаних матерів повідомили, що їх діти стали свідками або пережили події, пов’язані з війною. Кількість матерів, що вважають своє місце проживання небезпечним зросло з 21% (у лютому 2023) до 25%.
Фізичне здоров’я як добре або дуже добре оцінили 79% матерів. Психічне здоров’я за такими ж характеристиками оцінили 73% матерів. Основними страхами та симптомами дітей є боязнь гучних звуків (48%), дратівливість (37%). Більше однієї п’ятої частини дітей ВПО мають ознаки ПТСР.
38% матерів вказали, що їм потрібна фінансова допомога, 14% потребують допомоги у забезпеченні необхідними харчами.
Ще 13% потребують непродовольчої допомоги (одяг, предмети гігієни, ковдри та подібне).
Понад половина батьків (54%) зазначили, що стикнулися з проблемами у вихованні після початку повномасштабної війни. Чверть вважає, що нічого не змінилося у вихованні та розвитку дитини, 15% назвали покращення цих критеріїв. Найгіршою ситуація виявилася у людей, чиє фінансове становище скрутне.
Найбільше про труднощі розповіли мами з Києва — 67%. Мами, що мають високий дохід, відзначили погіршення у 41% випадків, малозабезпечені мами — у 59% випадків, мами з найнижчим доходом відзначили проблеми з вихованням та розвитком дітей у 54% випадків.
91% опитаних мам переконані, що Україна переможе у війні. Відсоток тих, хто абсолютно впевнений у перемозі, все ж знизився з 71% у лютому 2023 до 60% зараз. 55% мам вважають, що Україна рухається у правильному напрямку. 21% вважає інакше, інші визначитися не змогли.
Мами, що мають високий дохід, відчувають оптимізм щодо розвитку справ в Україні у 62% випадків. Мами, що мають низький дохід, оптимізм відчувають у 48% випадків.
62% матерів повідомляють про погіршення економічної ситуації своїх сімей, лише 27% матерів вважають, що їхні фінансові можливості покращаться протягом наступного року.
Погіршення фінансової ситуації в родинах відзначили:
Опитування пройшли матері дітей віком 3-17 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій, а також тих, де тимчасово відсутній український зв’язок. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI.
Раніше ми розповідали, скільки відсотків українців доплачують у державних медзакладах.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.