Нині, коли ми майже живемо в соціальних мережах і бачимо всюди ідеальну картинку, у нас формується багато комплексів та знижується самооцінка.
Ми вважаємо себе недостатньо успішними, недостатньо красивими, недостатньо розумними й ще багато таких “недостатньо”.
Але варто знати, що самооцінка та комплекси у нас з’являються ще з дитинства, а в дорослому віці доводиться з ними боротися, і не у всіх це виходить.
Тож як зробити так, щоб у твоєї дитини була адекватна самооцінка, розповідає на своїй сторінці в Instagram сімейна та дитяча психологиня Вікторія Неженцева.
Адекватна самооцінка сформується тільки за адекватної оцінки оточення, а також за чіткого розмежування понять “діяльність” і “особистість”.
Психологиня запевняє, що для дитини 3-6 років найбільш авторитетною є оцінка батьків.
Але не варто забувати, що діти також можуть прислухатися до слів інших людей, наприклад, дідуся чи бабусі, вихователів чи дітей у дитячому садочку.
Нерідко критика оточення призводить до того, що у дитини формується занижена самооцінка, яка змушує її сумніватися в своїх здібностях.
— Або, навпаки, надмірна любов друзів і родичів переконує дитину в її винятковості й досконалості.
— Батьки мають вибудувати виховання так, щоб похвала і критика на адресу дитини сприяли адекватному розвитку самооцінки.
Для цього треба дотримуватися простих правил.
Якщо у неї не вийшов малюнок, уникайте слів: “Ти поганий художник”, — краще допоможіть виправити недоліки — це корисно і для самооцінки, і для розвитку навички малювання.
Психологиня каже, що треба оцінювати дитину за заслугами, але враховувати її вік.
Не варто очікувати від трирічної дитини гарно намальованої картини або зразково виконаного танцю.
Однак в будь-якому випадку потрібно похвалити її за старання і при цьому акуратно вказати на моменти, над яким ще варто попрацювати.
Регулярно критикуючи дитину, ви демонструєте своє розчарування у ній, а це дуже серйозно б’є по ще не сформованій дитячій самооцінці.
Необґрунтовані похвали, каже Вікторія, призводять до того, що у дитини надто підвищується впевненість у собі й вона може поводитися гордовито у колі друзів.
В усьому треба витримувати баланс. Якщо ж ти занадто суворо оцінюєш здібності своєї дитини, то з часом вона втратить до тебе довіру. Раніше ми розповідали, що робити, якщо дитина не хоче нічого розповідати.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.