Напевно, усі батьки хвилюються за розвиток своєї дитини. Кожен етап викликає багато питань. Наприклад, коли дитина народжується, батьки шукають інформацію, як вона має спати та їсти. За кілька місяців — коли дитина починає тримати голову. А ще за кілька місяців шукають, коли дитина починає сидіти.
Читай у матеріалі, як зрозуміти, що малюк готовий сидіти та як йому у цьому допомогти.
Діти починають сидіти самостійно у віці 6-8 місяців. Деякі діти можуть самостійно сідати у 4-5 місяців, але якщо вони цього не робить, то батькам не варто садити дитину раніше шести місяців.
У деяких випадках малюки можуть почати сидіти у 9-10 місяців. Пам’ятай, що кожна дитина має свої потреби та особливості.
Сидіння — це складний процес, який залучає багато груп м’язів. Є ціла низка фізіологічних факторів, які на це впливають, наприклад, розвиток хребта.
Дитина може почати сидіти, коли її хребет зміцнюється і вона може підтримувати голову та спину у вертикальному положенні.
Важливим є і розвиток м’язів. У малюка має бути сила в м’язах шиї, спини, плечей та живота, щоб підтримувати голову та верхню частину тіла.
Ознаки, які свідчать про готовність дитини сидіти:
Якщо при щомісячному огляді у педіатра лікар не говорить про медичні протипоказання до сидіння, то можна перевірити готовність дитини до цього.
Якщо малюк старається самостійно підтягнутися, згинаючи руки в ліктях, то він готовий сидіти. А якщо дитинка не підтягується, а намагається повернутись у горизонтальне положення, то її хребет ще не готовий до нових навантажень.
Пам’ятай, що кожна дитина — особлива. Деяким дітям потрібно більше часу для укріплення м’язів. Але якщо дитина в 9 місяців ще не сидить, варто запитати у педіатра, чи потрібна консультація профільних лікарів: невролога, ортопеда тощо.
Утім, якщо ти регулярно відвідуєш педіатра, то він може раніше помітити гіпертонус чи гіпотонус м’язів, направити до невролога й назначити, наприклад, масажі.
Але самостійно робити дитині масажі чи розминати м’язи не варто. Це треба довірити професіоналам.
Фото: Pexels
Батьки можуть допомогти дитині розвинути навички сидіння, для цього треба створити безпечне та заохочуюче середовище:
Також можна проконсультуватися з лікарем щодо плавання. Це заняття добре зміцнює м’язи.
Ще батьки хвилюються про мовлення малюка та цікавляться, коли дитина починає говорити.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.