Виховання дитини — це дуже складна та відповідальна місія для усіх батьків. І чи не кожен хоче вкласти у свою малечу усе найкраще.
Однак навіть за найліпших відносин між дитиною та батьками іноді стаються періоди істерик та бунту. Це може призвести до того, що поведінка малечі виходить з-під контролю, а традиційні методи не приносять бажаних результатів.
У таких ситуаціях на допомогу можуть прийти новітні способи вгамування істерики, розроблені дитячими психологами. У виданні CNBC розповіли про метод HELP, що допомагає заспокоїти дітей різного віку.
Коли діти стають імпульсивними або деструктивними, дорослі потребують ефективних методів для керування їхніми емоціями та поведінкою.
Фахівці пропонують використовувати метод, заснований на абревіатурі HELP — у перекладі з англійської слово означає допомога. Кожна буква у ній розшифровується так:
Діти часто виражають свої емоційні проблеми через погану поведінку, стрес або істерику. Завдання дорослих — зрозуміти суть проблеми. Так, інколи може бути складно не реагувати та не вдаватися до нездорових сценаріїв.
Приміром, тебе свого часу могли навчити ховати сльози, щоб уникнути сорому, приглушувати гнів, страх, щоб захистити себе. Тож запитай себе, чи може твоя реакція ґрунтуватися на досвіді минулого?
Фото: Freepik
Важливо, щоб дитина почувалася у безпеці, щоб вона розуміла, що її чують та бачать. Це необхідний етап перед тим, як встановлювати обмеження чи розв’язувати проблеми.
Пам’ятай, що емпатія означає бачити світ очима дитини й вірити її почуттям.
У разі неприйнятної поведінки важливо використовувати прості твердження:
Наприклад: Я бачу, що ти засмучений, але ти не можеш кидати речі. Ти можеш сказати мені, що ти розчарований, або піти прогулятися і швидко повернутися.
Щоб заспокоїти дітей, необхідно бути поруч. Ключовий момент — це коли дитячий гнів чи розчарування переходять у зневіру. Стеж за ним.
Це саме той момент зв’язку між дитиною та батьками, який не можна втратити. Адже саме тоді діти вчаться показувати, коли вони можуть бути вразливими і демонструвати свої справжні почуття.
Фізична присутність дорослого має величезне значення. І неважливо, де саме він перебуватиме — на підлозі, за кухонним столом чи на дивані.
Головне фото: Freepik
Раніше ми розповідали, з якого віку дитину можна відпускати на батут.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.