Після інциденту в Дніпрі, коли патрульний смертельно поранив чоловіка, люди почали цікавитися, коли поліцейський може застосовувати вогнепальну зброю.
Пункти, за яких працівник поліції може використовувати вогнепальну зброю, прописані у статті 46 закону про Національну поліцію.
Ми розповімо, що відомо про інцидент у Дніпрі та за яких умов поліцейський може застосовувати вогнепальну зброю.
Увечері 29 серпня 2023 року у Дніпрі сталася стрілянина, патрульний поліцейський застосував табельну вогнепальну зброю.
У Національній поліції підтвердили цей факт.
— У Дніпрі патрульний смертельно поранив чоловіка: на місці працюють усі профільні служби. Подія сталася сьогодні, 29 серпня, на проспекті Івана Мазепи.
На місці події працюють слідчо-оперативна група та криміналісти поліції, а також співробітники Державного бюро розслідувань, які в рамках кримінального провадження встановлюватимуть усі обставини події, — йдеться у повідомленні.
Також додали, що керівництво Нацполіції призначило службове розслідування, на цей час патрульних відсторонено від виконання обов’язків.
У ДБР також розслідують правомірність застосування у Дніпрі правоохоронцем табельної зброї, що призвело до смерті людини.
— Попередньо встановлено, що правоохоронці намагались зупинити елітне авто у середмісті Дніпра, водій якого, за наявними даними, ігнорував законні вимоги правил дорожнього руху. Після зупинки автомобіля чоловік поводився агресивно та мав всі ознаки алкогольного сп’яніння.
Під час інциденту правоохоронець застосував табельну зброю. Від отриманих вогнепальних поранень водій авто помер.
Наразі розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 115, ч. 3 ст. 365 КК України. Вивчаються всі обставини інциденту. Вирішується питання про затримання правоохоронця та повідомлення йому про підозру, — повідомили в ДБР.
Згідно зі статтею 46 закону Про Національну поліцію, застосування вогнепальної зброї є найбільш суворим заходом примусу.
Крім цього, поліцейський уповноважений на зберігання, носіння вогнепальної зброї, а також на її застосування і використання лише за умови, що він пройшов відповідну спеціальну підготовку.
Згідно з пунктом 4 статті 46, поліцейський уповноважений у виняткових випадках застосовувати вогнепальну зброю:
Поліцейський має попереджувати про необхідність припинення протиправних дій і намір використання заходу примусу, визначеного цією статтею, тобто вогнепальної зброї.
Але у пункті 6 статті 46 також вказані випадки, коли поліцейський може застосувати вогнепальну зброю без попередження:
Також поліцейський уповноважений застосовувати вогнепальну зброю у разі збройного нападу, якщо відвернення чи припинення відповідного нападу неможливо досягнути іншими засобами.
Але поліцейському заборонено застосовувати вогнепальну зброю в місцях, де може бути завдано шкоди іншим особам, а також у вогненебезпечних та вибухонебезпечних місцях, крім випадків необхідності відбиття нападу або крайньої потреби.
Крім цього, поліцейський може використати вогнепальну зброю для подання сигналу тривоги або виклику допоміжних сил, або для знешкодження тварини, яка загрожує життю чи здоров’ю поліцейського та інших осіб.
В Україні законно можна бути власником деяких видів зброї. Раніше ми розповідали, як отримати дозвіл на травматичний пістолет.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.