Дотримуватися правил безпеки слід у всіх сферах. Особливо уважними треба бути на дорозі та в авто. Адже ти відповідаєш як за своє життя, так і за життя пасажирів та інших людей на узбіччі чи дорозі, які можуть постраждати.
Інколи під час поїздки в авто може виникнути пожежа. Ми розповімо, що робити, якщо загорілося авто, та які можуть бути причини.
Начальник відділу організації пожежно-рятувальних робіт ГУ ДСНС України в Черкаській області Володимир Гондзір розповів для Фактів ICTV, що за 10–15 хвилин вогонь може знищити автівку. Проте наголошує: якщо діяти правильно та швидко, можна уникнути біди.
Він зауважує, що про будь-яку пожежу в авто повідомляє характерний запах. Іноді запах може бути єдиним сигналом про небезпеку. Проте це не стосується зумисних вибухів.
Також не можна ігнорувати видимий газ у салоні авто. Варто вийти з транспортного засобу та гасити пожежу.
Причиною пожежі в авто можуть бути зумисний підпал, обстріл чи розташування транспортного засобу в безпосередній близькості від пожежі.
Інші причини займання авто:
Володимир Гондзір підкреслює, що зайнятися може як стара, так і нова автівка. Не завжди у цьому винен водій.
Рятувальник радить не панікувати, якщо побачив(-ла) ознаки займання авто. Паніка знищує здатність діяти швидко та раціонально. Якщо бачиш, що автівка загорілася, треба:
Після цього треба негайно зателефонувати за номером 101 чи 112, щоб викликати рятувальників.
Pexels
У кожного водія в автівці має бути вогнегасник, не варто нехтувати цим правилом безпеки. Після того як викликав(-ла) рятувальників і чекаєш на допомогу, треба знеструмити авто та гасити пожежу. Для цього варто використовувати вогнегасник. Якщо ти побачив(-ла), що пролилося пальне, треба насамперед гасити його.
Якщо зайнялося під капотом — гасити там. Варто також просити допомоги в інших водіїв. Адже два – три вогнегасники краще впораються із завданням.
Крім вогнегасника, можна спробувати загасити вогонь землею, піском, мокрою тканиною. Якщо пожежу не вдається загасити, треба чекати рятувальників на безпечній відстані — 10 м. Щоб не постраждати, якщо зірветься бак з бензином.
Раніше ми розповідали, що робити, якщо в будівлі почалася пожежа.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!