Після загибелі рідних на фронті займатися паперовою бюрократією немає бажання узагалі. До того ж виплата родинам загиблих військовослужбовців була повільною та вимагала проходження кількох кіл пекла.
У Мінреінтеграції повідомили, що пакет документів на виплату за загиблих військовослужбовців зменшили — які документи потрібні тепер.
Хочеться, аби така інформація не була потрібною українцям. Але ворог підступний, війна триває, і наші захисники та захисниці жертвують життями заради країни та тих, кого люблять.
Аби хоч якось спростити для рідних паперову тяганину після смерті військовослужбовців, в уряді ухвалили зміни, що мають пришвидшити цей процес. Омбудсман Дмитро Лубінець повідомив, що з 29 березня 2024 року закон набрав чинності.
Така ініціатива також дозволила зменшити необхідний перелік документів для звернення до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), — пишуть у Мінреінтеграції.
Крім цього, був розширений перелік осіб, що мають право на отримання такої грошової допомоги у разі загибелі/смерті особи у зв’язку з виконанням обов’язків військової служби чи інших випадках.
Визначати, кому буде виплачуватися одноразова грошова допомога у випадку їх смерті/загибелі зможуть: військовослужбовці, поліцейські, рядовий та начальницький склад служби цивільного захисту, державні службовці, посадовці органів місцевого самоврядування, працівники об’єктів критичної інфраструктури.
Для звернення за виплатою у зв’язку з загибеллю військовослужбовця (військовослужбовиці), потрібно зібрати такі документи:
Новий алгоритм має запрацювати найближчим часом. Пріоритетність виплат така: спершу чоловік/дружина загиблого(-ої) військовослужбовця (військовослужбовиці), потім повнолітні діти чи законні представники, особи на утриманні загиблого/-ої, третя черга — батьки загиблого(-ої) військовослужбовця (військовослужбовиці).
Незалежно від змісту особистого розпорядження, право на одноразову грошову допомогу мають малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки загиблої особи.
Кожна наступна черга набуває права на виплату лише в разі відсутності осіб, що раніше за чергою. У разі, якщо на виплату претендують кілька осіб у черзі — виплата розділяється рівними частинами.
Фото: Мінреінтеграції
Виплата родинам військових, які самовільно здалися у полон, залишили військові частини чи дезертирували — не здійснюється.
Раніше ми розповідали, як військовим добитися виплат після поранення.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.