Повномасштабна війна є головною причиною рівня інфляції в Україні. Події на фронті також можуть впливати на нашу економічну стабільність. У матеріалі розповідаємо, які є ризики інфляції в Україні 2024 та до чого слід бути готовими.
24 Канал детально пояснив, що може змінювати рівень інфляції впродовж 2024 та двох наступних років. За макропрогнозами Нацбанку, безпекова ситуація в Україні у 2025 році має покращитися, однак війна триває.
Чим довше триває війна — тим складнішим і дорожчим буде відновлення. Тому завдання регулятора утримувати інфляцію близько 5% ускладниться впродовж 2025-2026 років.
Крім цього, є ризик нестачі фінансування від іноземних партнерів. Хоча нещодавно були ухвалені рішення від США та ЄС про додаткове фінансування. А цього місяця Україна отримає €4,5 млрд перехідного фінансування. Наприкінці березня буде і рішення Ради директорів МВФ щодо перегляду програми фінансування.
Надходження коштів від іноземних партнерів дадуть змогу найближчим часом збільшити обсяги міжнародних резервів.
Ризиками, що можуть негативно вплинути на рівень інфляції (якщо такі виникнуть), є: додаткові потреби з обороноздатності, необхідність покриття дефіцитів, значні пошкодження інфраструктури, тривале блокування кордонів польськими фермерами, значні міграції населення з України.
Але є і низка позитивних перспектив — зменшити чи втримати інфляцію можуть зрушення у відновленні українського експорту, збільшення надходжень валютного виторгу, втілення проектів відбудови (наприклад, шляхом використання російських активів).
Раніше ми розповідали, яким був індекс інфляції за 2023 рік.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.