В Україні вже досить довго практично не існує свят через повномасштабну війну й безупинні бої за нашу спільну свободу. Проте День Незалежності України після 24 лютого 2022 року набув нового значення, а тому викликає чимало щемких емоцій.
А щоб ті, хто віддав усе можливе, аби наша країна жила та продовжувала боротися, відчули справедливе ставлення до себе, Кабмін затвердив розміри разової грошової виплати до Дня Незалежності.
Цьогоріч залежно від категорії, деякі українські громадяни зможуть отримати до свята грошову допомогу у розмірі від 450 до 3100 гривень.
Особам, які отримують пенсію або щомісячне довічне грошове утримання, грошові виплати призначатимуться в автоматичному режимі, без особистого звернення до органів Пенсійного фонду України, — пояснюють у ПФУ.
Разова грошова допомога до Дня Незалежності України нараховується щорічно ветеранам війни та деяким іншим категоріям громадян. Порядок та розміри нарахувань визначає Кабмін.
У 2024 році учасники війни, колишні в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також особи, яких було насильно вивезено на примусові роботи, зможуть отримати одноразову грошову допомогу в розмірі 450 гривень. Крім того, на таку саму суму зможуть розраховувати діти партизанів, підпільників та інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога.
650 гривень до Дня Незалежності цьогоріч отримають члени сімей загиблих/померлих ветеранів війни, статус яким установлено згідно з п. 1 ст. 10 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту.
Також їх можуть отримати дружини/чоловіки померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни чи учасників бойових дій, війни, або ж жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин. Однак важливо розуміти, що на виплату можуть розраховувати лише ті чоловіки чи дружини, які не одружилися вдруге.
Цьогоріч на 1000 гривень можуть розраховувати учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та колишні неповнолітні, яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років. Отримають допомогу і в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання. Таку суму можуть отримати діти, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків.
Найбільшу суму виплати в розмірі 3100 гривень виділили для осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Крім того, зможуть отримати фінансову допомогу особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні в’язні, яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років, в’язні концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
Крім того, дітям загиблих добровольців збільшили суму грошових виплат. Читай, як змінилися виплати дітям загиблих добровольців.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.