Місяцями не можеш відкласти хоча б трохи коштів? І вони наче є, але після сплати комунальних, купівлі продуктів та інших дрібниць не вдається накопичити нічого? WoMo розповіло про помилки, які заважають заощаджувати гроші.
Фінансова радниця Brave Capital Олена Недовес розповіла, які наші звички заважають накопичувати кошти. Заощадження — це крок до фінансової стабільності, незалежності та забезпечення себе на комфортному рівні.
Радниця помітила помилки, яких часто припускаються люди, і вирішила розповісти про них більше. Найперша з них — відсутність мети заощаджень. Чимало людей хочуть відкладати кошти, але не знають, на що саме. Тому вони не такі мотивовані, і не знають, яка сума потрібна і за який час.
Багато людей заощаджують “на чорний день” без конкретної мети. Такий підхід може знизити мотивацію та призвести до того, що гроші витрачатимуться на необдумані покупки.
Друга проблема — нереалістичні очікування. Це ситуації, коли люди думають, що потрібно відразу відкладати багато. Це може розчарувати і позбавити мотивації.
Починайте з малого — навіть 5-10% від доходу на місяць мають значення у довгостроковій перспективі. Головне — поступовість і регулярність.
Третя звичка чи то проблема — ігнорування непередбачуваних витрат. Вони стаються раптово і можуть бити по нашій кишені. Слід завжди мати гроші на такі випадки. Окремо заощаджуй на мету чи мрію.
Резервний фонд повинен покривати як мінімум три місяці витрат на життя, але однозначної суми, яка має бути у резерві немає, опирайтеся на ваші відчуття. Яка сума має бути під рукою, щоб ви комфортно почувалися?
Четверта звичка, якої потрібно уникати для заощадження грошей, — життя без бюджету. Виписуй свої доходи та витрати, щоб ефективно контролювати гроші. Так ти побачиш, які витрати необов’язкові, і що з цього можна відкласти.
Остання і найбільш поширена проблема, яка заважає економити кошти на мрію, імпульсивні покупки. Хоча вони дарують короткотривале задоволення, але часто є непотрібними.
Випиши імпульсивні покупки за місяць та проаналізуй, скільки з них насправді не мають користі. Ці кошти можна відкласти на щось, про що ти мрієш.
Використовуйте правило “24 години” — якщо за добу бажання не зникло, можливо, покупка дійсно важлива. Особливо класно це працює з дитячими забаганками.
Раніше ми розповідали, як навчити дитину фінансової грамотності.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.