З 1 жовтня 2024 року вводиться тимчасовий ліміт у 150 тисяч гривень на місяць на карткові перекази, повідомляє Національний банк України. Це запобігатиме використанню платіжної інфраструктури у протиправних цілях, впевнені у відомстві.
Ліміт діє лише на вихідні перекази за усіма рахунками клієнта на рахунки інших фізичних осіб. Нововведення не стосуватиметься рахунків волонтерів, осіб, щомісячні доходи яких перевищують суму встановленого обмеження, а також у разі переказу коштів між власними рахунками клієнта, відкритими в одному банку.
В НБУ додають, що операції за реквізитами IBAN не обмежуються. Згідно з даними, 98% банківських клієнтів здійснюють перекази, які не перевищують ліміт, тому встановлені обмеження не вплинуть на їхню фінансову активність.
Причиною ухвалення рішення називають боротьбу з так званими дропами — це люди, які за оплату передають реквізити та дані своїх карткових рахунків у користування третім особам.
Ці рахунки часто використовують як транзитні для переказу та відмивання незаконних коштів.
Йдеться про десятки тисяч “сплячих” та вже активних рахунків, додають у Нацбанку. За даними кількох найбільших банків у 2024 році було розірвано ділові відносини з-понад 80 тисячами клієнтами на підставі участі в таких схемах.
Аналіз свідчить, що через картки “дропів” може проходити близько 200 млрд грн на рік. Тіньовий бізнес шукає для себе нові шляхи проведення грошових платежів, тому в НБУ вимушені запровадити ліміт як тимчасове рішення.
Ліміт для переказів з карти на карту запроваджують строком на шість місяців. Це допоможе мінімізувати використання платіжної інфраструктури у протиправній діяльності, а ще розробити рішення для розв’язання проблеми та відмовитися від обмежень.
Встановлені ліміти не вплинуть на діяльність волонтерів та не діятимуть під час таких операцій:
Раніше ми повідомляли, що НБУ заборонив використовувати кредитні кошти для азартних ігор.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.