Україна тримає шлях на приєднання до Європейського союзу. Ще у червні 2022 року Україна отримала статус кандидата до ЄС та мала провести низку реформ.
14 грудня 2023 року Єврорада повідомила, що розпочне переговори з Україною про вступ країни до ЄС. Це рішення було приємним сюрпризом, адже напередодні прем’єр Угорщини Віктор Орбан заявляв, що накладе вето на це рішення. Утім, під час голосування він вийшов з зали.
Що означає початок переговорів про вступ в ЄС — пояснюємо в матеріалі.
Переговори про вступ до ЄС — це передостанній етап перед приєднанням до Євросоюзу. Після цього етапу залишається ще одна сходинка — процедура підготовки формальностей для прийняття країни до Союзу.
Якщо Єврорада оголосила рішення про початок перемовин України до вступу у ЄС, це означає, що наша країна виконала низку рекомендацій, які вона одержала у статусі кандидата в ЄС.
Тобто фактично настає технічний етап. Єврокомісія починає готувати технічні аспекти переговорів з Україною про членство.
Голова Комітету з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла для Радіо Свобода, які кроки тепер вимагаються від України.
За її словами, далі має бути активна оцінка Європейської комісії українського законодавства — так званий скринінг.
Я сподіваюся, також буде позитивна оцінка Європейської комісії тих кроків, які вже були зроблені Україною на цей момент, після попередньої оцінки в жовтні, — говорить вона.
Також додає, що Україна має ще завершити те, що мала б виконати, а це передбачає цілу низку законопроектів.
— Вони мають бути оцінені приблизно в березні. Я сподіваюся, що на основі цього паралельно Європейська комісія буде пропонувати переговорну рамку.
Ми маємо просто усвідомлювати, що це сьогодні абсолютно день святкування. Але не потрібно впадати в ейфорію. Це велика і серйозна робота, яку нам ще треба буде зробити, — зазначає Климпуш-Цинцадзе. Додає, що попереду ще є різні етапи і країни ЄС можуть блокувати рішення на кожному з них.
Щодо того, чи зможуть Україну прийняти в ЄС у стані війни, Іванна відповідає:
— Я все-таки розраховую на те, що нам вдасться завершити перемогою війну набагато раніше, ніж нам вдасться подолати шлях до членства в Європейському Союзі.
У Фінляндії це було три з половиною роки. Я не думаю, що ми можемо розраховувати на такий короткий проміжок, — зазначає вона. Додає, що треба бути реалістами та об’єктивно оцінювати спроможність України.
Країни ЄС надають Україні фінансову допомогу. Нещодавно країни ЄС узгодили пакет фінансової допомоги для України на €50 млрд, але Угорщина ветувала рішення. Читай, що це означає за посиланням.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.