6 лютого у Туреччині стався сильний землетрус магнітудою 7,8. Його епіцентр був у районі Пазарджик. Зруйновано будинки, є сотні постраждалих та багато загиблих. Подібний потужний землетрус у Туреччині був близько 100 років тому. Сильні наслідки землетрусу відчули й на північному сході Сирії. Там теж зруйновані будівлі та є жертви. Найбільше — у сирійських Алеппо та Ідлібі.
Оновлено 18 лютого. Кількість загиблих внаслідок землетрусів у Туреччині становить 40 642 осіб. Загальна кількість загиблих у Туреччині та Сирії перевищила 46 тисяч. Про це повідомляє видання Al Jazeera.
Оновлено 15 лютого. МЗС України підтверджує загибель п’яти українців унаслідок землетрусу в Туреччині. Зокрема — родини з Запоріжжя. З-під завалів вдалося врятувати 10 українців. Ще семеро вважаються зниклими, їх досі розшукують.
Оновлено 14 лютого. Серед жертв землетрусу у Туреччині — українка та її двоє синів. Відомо, що жінка разом із дітьми переїхали до родичів у місто Антак’я із Запоріжжя кілька місяців тому.
6 лютого вони перестали виходити на зв’язок — сьогодні ж їхні тіла знайшли під завалами.
Чоловік загиблої — військовослужбовець, який лікувався після поранення у Запоріжжі. Він збирався їхати до Туреччини, аби розшукати дружину та дітей.
Оновлено 12 лютого. Кількість жертв землетрусу в Туреччині та Сирії перевищила 33 000 людей.
Оновлено 11 лютого. У Туреччині після землетрусу утворився новий розлом. За словами сейсмологів, причиною утворення розриву є зсув Аравійської літосферної плити приблизно на три метри.
При цьому фахівці попереджають – будь-якої миті розлом може зімкнутися, розійтися або стати ще ширшим. Кількість жертв землетрусів у Туреччині та Сирії зросла до щонайменше 23 700 людей, пише The Guardian
Оновлення 17:30 (п’ятниця, 10 лютого). Президент Туреччини повідомив, що внаслідок землетрусу загинули 18 991 людина, ще понад 75,5 тисяч людей зазнали ушкоджень.
Оновлено 10 лютого. У Туреччині врятували з-під завалів українку Олену Акгьоль та її чотирирічного сина.
Хлопчика витягли до того, як в уламках відкрився отвір для порятунку. Потім Олену Акгьоль витягли з-під уламків за допомогою ретельної операції й передали медичним бригадам. Наразі відомо, що стан здоров’я матері та сина задовільний.
Оновлено 9 лютого. Повідомляють, що кількість жертв у Туреччині та Сирії зросла до 15 тис. осіб. Загальна кількість постраждалих — понад 60 тис. людей. Про це повідомляє CNN Turk.
Оновлено 18:00 (середа, 8 лютого). Кількість загиблих при землетрусі в Туреччині зросла до 9057, поранено 52 979 людей. Про це повідомив президент країни Ердоган.
Оновлено 10:50 (середа, 8 лютого). За останніми даними, внаслідок нищівного землетрусу у Туреччині та Сирії загалом загинуло понад 7800 осіб. Офіційно підтверджено загибель 5894 осіб в Туреччині та 1932 в Сирії. Про це повідомляє The Guardian.
Всесвітня організація охорони здоров’я наголошує, що кількість жертв може стрімко збільшуватися ледь не щогодини, а загальна кількість загиблих може бути до 20 тисяч.
Оновлено 08:30 (середа, 8 лютого). Двох українців, яких вважали загиблими у турецькому місті Хатай, врятували з-під завалів. Про це повідомив посол України в Туреччині Василь Боднар.
Оновлено 17:50 (вівторок, 7 лютого). Жертвами землетрусу в Туреччині більш як 3,5 тисячі людей, ще 22 тисячі жителів постраждали. З-під завалів продовжують діставати вцілілих, поранених та загиблих.
У МЗС України повідомили, що жертвами стихійного лиха ймовірно стали двоє українців, інформація перевіряється. Також відомо про чотирьох потерпілих. Вони отримали легкі тілесні ушкодження, написав у себе на Facebook речник МЗС Олег Ніколенко.
Досі тривають пошуки 19 українців. Вони не виходять на зв’язок.
Оновлено 20:00. За даними Міністерства охорони здоров’я Туреччини, внаслідок землетрусу загинула 1 651 людина. Поранено 11 119 осіб.
Розбір завалів триває, тож кількість жертв може ще зрости.
У Туреччині оголошено семиденну загальнонаціональну жалобу. Про це сповістив президент країни Реджеп Таїп Ердоган.
Оновлено 17.00. За даними Управління з надзвичайних ситуацій Туреччини, кількість загиблих у Туреччині зросла до 1498 осіб, поранені понад 8 500 людей.
Оновлено 16:10. Кількість загиблих у Туреччині та Сирії через землетрус зросла до понад 1800 людей. За даними Al Jazeera, щонайменше 1121 загиблих у Туреччині, у Сирії загинули 783 людини.
Оновлено 13:05. Близько 12:25 у центральній Туреччині стався новий землетрус магнітудою 7,8, повідомляють сейсмологи. Місцеві мешканці були змушені тікати від будівель, що руйнувалися на очах.
Підземні поштовхи відчули також мешканці Дамаску, Латакії та низки інших провінцій Сирії.
Очільник МЗС України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна готова направити велику групу рятувальників до Туреччини для допомоги. А голова ДСНС Сергій Крук сказав, що серед рятувальників світу немає чужої біди, коли йдеться по порятунок людей.
Оновлено 12:20. Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган повідомив, що внаслідок землетрусу загинули 912 людей. 5 385 осіб отримали поранення різного ступеня важкості. У різних містах Туреччини зруйновано або пошкоджено як мінімум 1 710 будівель.
МОЗ Сирії повідомило, що в країні не менше 326 загиблих і понад 1000 постраждалих.
Getty Images
Стихійне лихо сталося на південному сході Туреччини, повідомили місцеві чиновники.
Землетрус відчули у десяти провінціях Туреччини, сталося 22 афтершоки. Близько 16 будинків завалилося в турецькій провінції Шанліурфа, 17-поверховий будинок обвалився в турецькому місті Адана.
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що МВС, МОЗ, рятувальники та інші відомства почали усувати наслідки землетрусу. Країна оголосила найвищий рівень тривоги.
За даними Геологічної служби США, землетрус магнітудою 7,8 стався о 4:17. За ним відбулися афтершоки, магнітуда одного становила 6,7.
Історична фортеця Газіантепа, що внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, була зруйнована внаслідок землетрусу в Туреччині, повідомляє турецька газета En Son Haber.
Оновлено 07.20 о 10:00.
Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині зросла до 3 381 загиблих та 20 436 поранених.
У Сирії — 1 283 загиблих, 3 411 поранених.
Мільйони людей у Туреччині, Сирії, Лівані, Йорданії, на Кіпрі та в Ізраїлі відчули землетрус.
New York Times
Речник МЗС України Олег Ніколенко повідомив, що посольство України в Туреччині взаємодіє із турецькою владою, перевіряє наявність українських громадян серед постраждалих.
Для допомоги українцям у Туреччині на базі посольства відкрито дві “гарячі лінії” за номерами: +90 539 550 98 98 та +90 312 442 15 93. Родичі в Україні можуть також звертатися на “гарячу лінію” МЗС: +380 44 238 15 88.
Президент України Володимир Зеленський висловив свої співчуття президенту Ердогану, жителям Туреччини та сім’ям загиблих під час землетрусу.
— Бажаю якнайшвидшого одужання всім постраждалим. Ми підтримуємо людей Туреччини у цей важкий час. Ми готові надати необхідну допомогу для подолання наслідків стихії, — наголосив він.
У випадку загрози землетрусу треба уважно слухати інформацію про ситуацію у місцевості (місті, регіоні, країні) та дотримуватися інструкцій. Головне — зберігати спокій, паніка у цьому випадку ворог. Треба подбати про дітей, людей похилого віку та людей з інвалідністю.
Підготуй документи та найнеобхідніші речі, які можна швидко взяти з собою — тривожну валізку.
У разі загрози землетрусу треба вимкнути всі електроприлади від електромережі, перекрити газ та систему нагрівання. Поставити на підлогу важкі та великі речі. Закріпити ті, які можуть впасти і спричинити травми. Тримайся далі від вікон та май у доступному місці вогнегасник.
Що робити під час землетрусу:
Після землетрусу переконайся, що ти в порядку й не травмований(-а), надай допомогу постраждалим, виклич підтримку. Оглянь своє житло: перевір, чи немає загрози пожежі. Будь обережним(-ою), адже може статися раптове обвалення. Також треба бути готовим(-ою) до повторних поштовхів.
Нам не хочеться уявляти жахливі ситуації, але треба бути готовим(-ою) до будь-чого. Хай там як, знання з безпеки зайвими не будуть. Раніше ми розповідали, що робити при обвалі будинку.
А ще у Вікон є свій Telegram-канал. Підписуйся, аби не пропустити найцікавіше!