Фото Pexels Багато українців нині відчувають провину через те, що нібито мало роблять і не допомагають країні боротися з агресором. Психолог Андрій Жельветро розповів, як бути ефективним у часи війни, а ще — поділився роздумами, як і навіщо розмовляти з росіянами. Відчуття провини — це наш внутрішній ворог, який робить нас слабкими й це дуже вигідно нашому реальному ворогу — Росії. Тому зараз не час накручувати себе, скаржитися, жалітися. Потрібно бути не емоційними, а ефективними у себе на місцях і в містах, де ви зараз знаходитеся. Як бути корисним у часи війни Ефективними можна бути на трьох рівнях: Перший — відносно себе. Контролювати свої вчинки, дії, емоції, свій стан. Нам зараз потрібні люди з холодним розумом, з ясним розумом. Другий рівень — бути корисним з тими, хто поруч (це можуть бути діти, родичі, батьки, коханий). Якщо є можливість — допомагати на місцях. Сам Андрій Жельветро перебуває під Києвом і допомагає на блокпостах, розвозить їжу, інформує людей про те, що в магазин привезли хліб або інші продукти. Тобто, ви можете допомагати фізично чи психологічно людям навколо. Читати на тему РФ уже програла цю війну: як вся Україна згуртувалась проти ворога Мільйони людей допомагають армії та цивільним, які опинилися у складній ситуації. Школи, лікарні, магазини перепрофільовують свою роботу до часів війни. Третій рівень — це зовнішній рівень. Якщо в мене є зброя, я можу вплинути на одного, двох, трьох людей. Але зараз слово — це дуже велика зброя, потужна, якою ми можемо впливати на десятки й сотні людей. Нам дуже потрібно зараз впливати на думки людей з інших країн, щоб вони нас підтримували, зокрема і на росіян. Як говорити з росіянами про війну Писати росіянам “ви горітимете в пеклі”— неефективно. Коли ми їх проклинаємо, це не працює, жодним чином не діє на звичайного мешканця Росії, бо це емоція. Ми повинні доносити думку, якусь ідею росіянам. Найпростіша ідея — це виходити на мітинги. Так, нам боляче, ми відчуваємо ненависть і лють, але ми можемо впливати на ситуацію в Росії своїми дописами. Читати на тему Досі коряться царю: чи наважаться росіяни повстати проти Путіна Доки ми голіруч зупиняємо ворожі танки, вони обмежуються антивоєнними фото та хештегами. Про різницю ментальностей між українцями та росіянами — далі. Андрій Жельветро посилається на соціологію, яка каже: якщо ми вплинемо хоча б на 8% людей в іншій країні, наприклад в Росії й вони почнуть виходити, то ці маси будуть розхитувати державний човен. Нам потрібно повпливати на розум 8% людей. Завдяки ідеям, а не прокльонам. Раніше ми розповідали, що таке психологія воєнного часу та як вона працює. Зокрема, говорили і про те, що коливання настрою — це цілком нормальне явище в умовах війни. Теги: війна в Україні, Поради психолога, Росія Якщо побачили помилку, виділіть її, будь ласка, та натисніть Ctrl + Enter
Читати на тему РФ уже програла цю війну: як вся Україна згуртувалась проти ворога Мільйони людей допомагають армії та цивільним, які опинилися у складній ситуації. Школи, лікарні, магазини перепрофільовують свою роботу до часів війни.
Читати на тему Досі коряться царю: чи наважаться росіяни повстати проти Путіна Доки ми голіруч зупиняємо ворожі танки, вони обмежуються антивоєнними фото та хештегами. Про різницю ментальностей між українцями та росіянами — далі.