У Хмельницькому днями почав роботу новий інноваційний центр RECOVERY, створений для реабілітації військових після поранень на фронті. Відновленням займатимуться фізичні терапевти, лікарі фізичної реабілітації, психологи, ерготерапевти та інші спеціалісти.
Центр у Хмельницькому є частиною загальнонаціональної ініціативи, заснованої благодійниками Віктором та Оленою Пінчуками, й став вже десятим закладом мережі RECOVERY.
Проект є прикладом успішного співробітництва між державними установами та приватними інвесторами, що дозволяє створювати передові реабілітаційні центри на базі державних медичних установ.
Зокрема, в Хмельницькому зробили комплексну модернізацію частини медзакладу, доставили високотехнологічне оснащення, включно з новітніми тренажерами та апаратурою для комплексного відновлення рухливості.
Військові мають можливість проходити терапію в кабінетах індивідуальної фізичної терапії та ерготерапії, а також в залах, обладнаних системами віртуальної реальності для покращення взаємодії та контролю процесу відновлення пацієнтів. До того ж облаштовано кабінети апаратних методів лікування, лазеротерапії, кабінети тренування навичок ходи, нейрореабілітації.
Простір центру в Хмельницькому адаптовано до стандартів інклюзивності та забезпечує безперешкодний доступ до всіх його зон. Відділення з палатами нараховує 22 багатофункціональні ліжка, кожне з яких оснащене сучасними зручностями, щоб створити максимальний комфорт для військових. Додали також інклюзивні санвузли й душові.
Засновник проекту RECOVERY Віктор Пінчук упевнений, що відновлюватись в українських центрах, ефективніше, адже військові тут вдома, і для медиків вони — свої люди, за кого дійсно переживають, кому хочеться допомагати від душі.
Звісно, медикам подобається те, що тут вони роблять свій внесок у нашу перемогу. Вони всім серцем і душею горять за цю справу. Я спілкувався в наших реабілітаційних центрах із хлопцями, дехто з них побував в іноземних лікарнях — вони кажуть, що в нас суперумови. А ще — що тут набагато краще ставлення, абсолютно не можна порівняти. За кордоном — професійні лікарі з великим досвідом, а в нас віддають усю душу, і це є вирішальним.
Завдяки злагодженій роботі мультидисциплінарних команд, що складаються з різних спеціалістів у сфері реабілітації, кожен воїн отримує в RECOVERY індивідуальний план лікування. Це дозволяє забезпечити комплексний підхід до відновлення фізичного здоров’я та адаптації до повноцінного життя, — додає директорка госпіталю, на базі якого відкрили Центр, Оксана Бочкарьова.
На сьогодні відділення оснащене всім необхідним обладнанням європейського зразка. Представники мультидисциплінарних команд застосовують доказові методи лікування, щоб якісно й швидко здійснити реабілітацію після травм центральної та периферичної систем, верхніх і нижніх кінцівок, політравми.
Планується, що у хмельницькому центрі безоплатну, якісну реабілітацію зможуть отримати понад 2 тисячі військових щорічно. А загалом у національній мережі RECOVERY, що налічує вже 10 центрів, наразі отримали допомогу понад 7 тисяч пацієнтів. Після реабілітації багато хто з військових вже повернувся на фронт.
Засновники RECOVERY Віктор та Олена Пінчук упевнені у необхідності розширення проекту, аби розвивати інноваційні підходи для реабілітації військових, які виборюють свободу та незалежність України. Тож до кінця цього року у планах — розширити мережу до 16 центрів, щоб допомогти понад 20 тисячам пацієнтів.
Підтримати військових у центрах RECOVERY доволі часто приїжджають відомі люди, зірки шоу-бізу, політики. Нещодавно ми писали про візит віце-президентки Бундестагу.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.