Сучасні технології дозволяють нам підписувати документи, не виходячи з дому. Функція електронного ключа значно спростила бюрократичну тяганину і тепер затверджувати папери можна навіть вдома. Читай, як зробити електронний ключ за допомогою декількох способів.
Часто електронний ключ плутають з електронним підписом (КЕП), які виконують однакову функцію, проте трохи відрізняються.
Тож що таке електронний ключ? Якщо електронний підпис потрібен для підпису документів фізичних осіб, то електронним ключем переважно користуються юридичні особи, серед них й державні установи. Ще до користувачів електронних ключів відносять:
Щоб зробити електронний підпис, потрібно отримати кваліфікований сертифікат відкритого ключа, адже КЕП накладається за допомогою індивідуального ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа.
До переліку установ, які можуть зробити електронний ключ, входять:
Детальний список всіх організацій, які уповноважені надавати електронні ключі, є на сайті Центрального засвідчувального органу.
Спершу розповімо, як зробити електронний ключ у податковій. Для цього потрібно виконати наступні кроки:
Докладніше про процес формування електронного ключа через сервіси Податкової служби можна дізнатись у відео офіційного каналу Державної податкової служби.
Є й інший варіант оформлення електронного ключа офлайн. Щоб оформити ключ у податковій особисто, необхідно:
Згодом там допоможуть з оформленням електронного ключа з подальшим переміщенням його на носій.
Інструкція з генерації електронного ключа за допомогою Приватбанку:
А ще ми розповідали, як підписати документи електронним цифровим підписом.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.