Час від часу відчуваєш, що стосунки між тобою та партнером(-кою) непомітно змінились, але не можеш пояснити, як саме? Можливо, між вами промайнула мікрозрада, яку, на перший погляд, важко помітити.
Але в чому виражається мікрозрада і як її помітити у поведінці свого партнера? Бо це зовсім не про фізичну близькість з іншими партнерами поза стосунками. Видання Vogue розібралось у цьому питанні й зібрало до купи всі відомі факти про мікрозраду.
Журнал Psychology Today тлумачить цей термін, як невеликі порушення довіри у стосунках, які не переходять у фізичну близькість з іншими людьми.
Тобто, в таких зрадах не присутні сторонні особи, це лише свідоме небажання одного з партнерів вкладатись у наявні стосунки.
Він або вона роблять речі, які важко розцінити як повноцінну зраду, але вони демонструють ставлення до стосунків: партнери залишають вдома обручку, коли виходять кудись наодинці, або підтримують таємні онлайн листування з колишніми партнерами.
Якщо узагальнити, то в широкому сенсі мікрозрада — це поведінка, яка змушує сумніватися в емоційній або фізичній прихильності партнера.
Схожа поведінка призводить до відсутності довіри, що є основою будь-яких стосунків і, врешті-решт, як маленький хробачок, точить зсередини сумнівами щодо вірності та коханні партнера.
Як вже було сказано, мікрозрада не є фізичною зрадою з іншою людиною. Але це речі, які майже межують з нею і можуть з одного стану перейти в інший.
Проявами мікрозради можуть бути:
Окремо наголошують на спілкуванні з експартнерами, адже цей прикрий “червоний прапорець” часто є доказом того, що партнер(-ка) не готові до будування нових стосунків.
Багатьох людей бажання партнера підтримувати контакти з колишніми змушує почуватись ніяково або навіть принизливо, наче твій хлопець чи дівчина не може закрити цю сторінку свого життя і рухатися далі — в розвиток нових стосунків з новою людиною.
Мікрозрада може стати гарним словом, щоб виразити дивні почуття, які відчуваєш внаслідок дій свого партнера.
Проте у виданні попереджають: як і будь-яке трендове явище, що набуло розголосу через поп-культуру, воно може бути сприйняте неправильно.
Наприклад, поведінка партнера може видаватися підозрілою, але не слід одразу кидатися з обвинуваченнями в мікрозраді. Краще почати розвіювання сумнівів з чесного діалогу з коханою людиною, розповісти про те, що турбує та спробувати разом дійти до істини.
Дехто, перебуваючи в нібито щасливих стосунках, досі продовжує користуватись додатками для знайомства, наприклад, Tinder. Як зрозуміти: це зрада чи емоційна розрядка ми пояснювали в нашому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.