В Україні починає роботу Єдина державна електронна система дозвільних документів — єДозвіл. З 18 вересня підприємці зможуть скористатися сервісом для автоматичної перевірки та реєстрації своїх декларацій, а пізніше і для інших потреб.
Послуга є частиною проекту е-Декларація, повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко під час заходу Економічна політика України. Відновлення під час війни.
Як зазначила міністерка, єДозвіл — це послуга з реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці. Вона є частиною комплексної послуги е-Підприємець.
— Раніше декларація реєструвалася територіальним центром Держпраці за п’ять днів. Відтепер бізнес зможе подати декларацію зручно та швидко в один клік, а система єДозвіл автоматично перевірить та зареєструє її, — пояснила Юлія Свириденко.
Послуга потрібна підприємствам, які мають на виробництві важкі машини та механізми. Минулого року такий документ подали понад 13,2 тисячі підприємців, у січні-липні 2024 року — майже 8 тисяч.
Якщо раніше документи доводилося подавати власноруч, а потім перероблювати за відсутності необхідних даних, наразі процес подання декларацій буде автоматизованим.
Система прослідкує за повнотою інформації та вкаже, якщо якесь з полів не заповнено. За умови заповнення всіх полів повернень не буде. Якщо підприємцю вдасться відправити декларацію через Дію, система автоматично її прийме.
Уряд й надалі працюватиме над розширенням переліку послуг, які бізнес зможе отримати через єДозвіл.
На засіданні 13 вересня до цього переліку додали висновок Мінекономіки, який дає право подовжити граничний строк розрахунків за експортно-імпортними операціями. Ця послуга запрацює у Дії з жовтня.
Подовження граничних строків може застосовуватися для операцій з імпорту складних технічних виробів, виготовлення чи транспортування яких потребує значного часу, імпорту товарів військового призначення, товарів, замовлених за результатами міжнародних тендерів тощо.
Заступник міністра економіки з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Олександр Циборт зазначив, що у майбутньому хочуть повністю автоматизувати всі дозволи.
— Довгостроково маємо амбітну ціль — 100% дозволів і ліцензій Мінекономіки видає в електронному форматі, а середній час обробки заявок складає один робочий день.
Нагадаємо, що нещодавно у Дії стала доступна послуга шлюбу онлайн. Читай, як нею скористатися в нашому матеріалі.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.