Рік тому почалося повномаштабне вторгнення, яке забрало життя багатьох. Та попри це в Україні не припинили кохати, одружуватися й давати нове життя.
Історії жінок, які виношували в нелюдських умовах та народили дітей під час повномасштабної війни, має почути кожен і кожна в Україні та поза її межами.
Розповісти їх вирішили за допомогою документального фільму. Стрічка отримала назву Коли життя сильніше. Допрем’єрний показ фільму про мужніх та незламних жінок вже відбувся у кінотеатрі нової реальності — столичному підземному паркінгу.
Режисером стрічки стала Олена Захарчук. А героїнями — реальні українки, які при надії пережили окупацію та навіть російський полон. Фільм Коли життя сильніше має три сюжетні лінії й розповідає три історії.
Під час інтерв’ю одна з героїнь стрічки Мар’яна Мамонова зізнається: не вірить, що тримає свою п’ятимісячну доньку на руках і вони обидві живі.
Адже під час вторгнення вона була капітаном медичної служби ЗСУ та рятувала життя у Маріуполі. Уже в березні, у пеклі незламного міста, дівчина дізналася, що чекає на дитину.
Виносити маля вдома Мар’яні не судилося. Вихід з Маріуполя був лише один, і вів він у російський полон. Там окупанти погрожували та знущалися морально.
Одні казали, що відберуть новонароджену дитину, а інші ж взагалі пропонували облити жінку бензином і підпалити.
Допомагала пройти весь жах подруга Мар’яни, яка теж опинилася в полоні. Зокрема, працювала й віддавала вагітній свою їжу.
Наступні героїні — Анна та Аня. Перша жінка опинилася у сховищі Азовсталі зі своєю тримісячною дитиною, а друга — народжувала двох малюків в окупації Ізюма на Харківщині. Пологи пройшли під обстрілами, без електрики та води.
Ідея присвятити кінострічку незламним українським жінкам і мамам з’явилася у продюсерів. Вони хотіли розповісти ці історії світові й зафіксувати їх як національну пам’ять.
Гроші на створення фільму виділили уряди Данії та Південної Кореї, а також фонд ООН. Адже таких історій в Україні багато, і їх має знати весь світ.
Загалом цей рік став визначним і перевернув життя мільйонів українців. До річниці повномасштабного вторгнення ми підготували для тебе спецпроект. Читай, як нас з тобою змінив цей рік війни.
Не пропускай найцікавіше, підписуйся на наш Telegram-канал.