РФ не перестає клепати снаряди та ракети й пускати їх по Україні, як, наприклад, зробила це й 8 липня, вдаривши по дитячій лікарні Охматдит. Росія продовжує споряджати й своїх мерзенних вояків на війну в Україні. Попри міжнародні санкції, на все це у ворога досі вистачає грошей.
Має ворог ресурси й завдяки зокрема тіньовому флоту, який РФ створила після початку повномасштабного вторгнення, аби оминути санкції. Цей флот вже сягнув щонайменше 430 танкерів.
Експорт оскаженілої бензоколонки не впав завдяки переорієнтації на інших покупців. Вісім мільйонів барелів російської нафти на день перетворюються на снаряди, якими щодня вбивають українців.
Наразі є 14 санкційних пакетів щодо Росії, однак країна-терористка не лише не скорочує експорту нафти, а й зміцнює свій бюджет, виробляючи ще більше зброї та снарядів для війни в Україні.
Керівниця санкційного напрямку Київської школи економіки Юлія Павицька говорить, що в міру того, як РФ почала відновлювати свої експортні надходження, зокрема від нафти, у них почав зменшуватись тиск на їхню національну валюту.
Їм легше закривати дефіцит бюджету, у них значно покращився профіцит платіжного балансу.
Очікуваного падіння експорту РФ не сталося навіть на 20%, бо одразу після вторгнення росіяни почали формувати тіньовий танкерний флот. Витратили на це майже 8,5 мільярдів доларів, і нині у флоті понад 430 танкерів.
Керівник центру енергетичних і кліматичних досліджень Київської школи економіки Борис Додонов пояснює, що РФ взялася його створювати одразу, коли почалися розмови про накладання ембарго після вторгнення в Україну. Росіяни скуповували старі танкери, які вже, фактично, відслужили свій вік, по всьому світу.
Після 15 років страхування на танкери дуже сильно виростає, адже підвищується ризик, що трапиться якась аварія у морі й збитки від ліквідації виливу нафти можуть сягати мільярдів доларів.
Тепер ці старі корита постійно змінюють власників і прапори країн, таких як Габон, Панама, Антигуа. А потім курсують між російськими портами та новими покупцями нафти — Індією, Китаєм, Туреччиною. Половина експорту йде через Балтійське море, Данську протоку, Ла-Манш, Гібралтар і Суецький канал. Танкери в такому жалюгідному стані, що екокатастрофа — лише питання часу.
— Наприклад, танкер Canis power був завантажений і в нього щось сталось із двигуном. Він втратив управління, потім дрейфував і судно вимушено ремонтували. Також у Данській протоці танкер Andromeda Star зіткнувся з якимось іншим кораблем і дякувати богу, що він був розвантажений, — каже Юлія Павицька.
Зрозуміло, збитки ніхто не відшкодовує, бо знайти реальних власників цих танкерів неможливо. Знаючи про це та про ймовірний вилив нафти, європейці мали б не пускати через свою територію такі судна.
Росія нікому ні за що у разі розлиття платити не збирається і юридично це взагалі не її танкер, — додає Юлія Павицька.
Після великого нападу на Україну Європа поступово відмовляється від російської нафти, але Москва знайшла покупців і зберегла довоєнний рівень експорту у вісім мільйонів барелів на день. Чверть обсягів нині задешево бере Індія. Суттєво більше закуповує Туреччина, зберігає обсяги Китай.
Як говорить Борис Дадонов, Індія до вторгнення РФ майже не споживала російської сирої нафти. А зараз 25% експорту сирої нафти йде саме до Індії — це два мільйони барелів на добу.
Аби стримати оборудки терористичного тіньового флоту, США запровадили санкції на 41 танкер. Це виявилось ефективним, але короткостроковим результатом, адже перелік не збільшується. Борис Дадонов пояснює це звичайним страхом вплинути на ціни палива.
І, звісно, свою роль відіграє політичний чинник виборів у США. Ціни на заправках для звичайного американця мають дуже велике значення.
Старий тіньовий флот терористичної країни поліпшує її фінанси та пришвидшує верстати, які виробляють снаряди та ракети для вбивств українців. Уникання світом насправді дієвих санкцій може перетворити цю війну на нескінченну.
Тому, як пояснює Юлія Павицька, дуже важливо повернути у правильне русло ефективність енергетичних санкцій. Тому що 35-40% доходу російського бюджету — енергетичні.
Це також основна валютна кишеня для Путіна і його режиму. По ній зараз треба продовжувати бити.
Проте санкції вводить не лише США та не лише на нафту. Так, торгувати з РФ стає заборонено за все більшим списком товарів. Тому читай, що увійшло в 14-й пакет санкцій від ЄС проти РФ.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.