У деяких гарячих точках нашої країни інколи зникає мобільний зв’язок. А бути на зв’язку з рідними зараз необхідно, як ніколи раніше. Часом у мережах наших операторів трапляються збої. Тоді корисно мати так званий “план Б”.
Раніше Держспецзв’язок повідомляє нас про створення національного роумінгу. Він і є тим саме рятівним колом.
Це означає, якщо мережа твого оператора недоступна, ти можеш переключитися на мережу інших операторів.
Роумінг вже запустили оператори Vodafone, Київстар та lifecell спільно з Державною службою спеціального зв’язку та захисту інформації України, Міністерством цифрової трансформації, Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.
Національний роумінг можна використовувати не лише для голосового зв’язку та СМС-повідомлень, а й для доступу до мобільного інтернету.
12 грудня 2023 року мережа Київстар зазнала серйозної хакерської атаки, абоненти не могли зателефонувати, використати інтернет та інші послуги. Через збій в Київстар також не працює національний роумінг, абоненти не можуть перемкнути мережу.
— Нацроумінг не працює через те, що мережа Київстару не може передати інформацію про своїх абонентів мережам інших операторів внаслідок загального технічного збою, — повідомила пресслужба Мінцифри для Hromadske.
Підключити національний роумінг можна за кілька хвилин на твоєму смартфоні.
Варто пам’ятати, що раз на день треба намагатися підключитися до свого оператора.
Це можна зробити вручну або увімкнути “автовибір мережі”.
Тарифікація зберігається відповідно до тарифного плану твого оператора.
Голова Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері електронних комунікацій, радіочастотного спектра і надання послуг поштового зв’язку Олександр Животинський повідомляє, що цією функцією скористалося більше мільйона українців.
Що до роумінгу закордоном Олександр Животинський каже, що робота йде у двох напрямках. Самі оператори роблять значні кроки для зниження витрат наших “роумерів” та країни-сусіди роблять те саме для наших користувачів.
За допомогою мобільного зв’язку ми можемо знайти та попросити про допомогу. Раніше ми зібрали для тебе корисні посилання, які допоможуть під час війни.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.