Полковник Повітряних сил України Сергій Яременко розповів в інтерв’ю для Укрінформ, що з травня 2023 року жодна ракета типу Кинджал не перетнула межі Києва.
Велику роль в надійному захисті столиці відіграють системи ППО, які передали Україні західні партнери. Після цього противник залишив спроби атакувати столицю дорогими ракетами.
Попри те, що інші українські міста систематично зазнають ракетних ударів, з травня минулого року жодна аеробалістична ракета Х-47М2 Кинджал так і не змогла долетіти до столиці, заявив командир 96-ї зенітної ракетної бригади, полковник Повітряних сил Сергій Яременко.
За його словами, за час великої війни Росія загалом випустила по Києву понад 20 таких ракет. Але після того, як Україна отримала від західних партнерів системи протиповітряної оборони Patriot, їх успішно перехоплюють.
— Коли ми працюємо проти балістики, для нас не важливо, чи це Кинджал, чи Іскандер-М, чи 48Н, або Циркон. Для нас це в першу чергу балістична ціль. Уже потім аналітики та експерти на підставі певних характеристик, пошуку уламків ідентифікують, яка саме це була повітряна ціль, — заявив військовий.
Скажу єдине: всі Кинджали, які були запущені по столиці України, з моменту, коли було оголошено, що зенітний ракетний комплекс Patriot заступив на бойове чергування, були успішно перехоплені.
Жодна балістична ціль з травня 2023 року так і не змогла досягти меж столиці. На успішність роботи ППО вказує й те, що росіяни практично перестали атакувати Київ.
Він додав, що Росія постійно визначає перелік об’єктів для удару. Цілком ймовірно, що наразі її цікавлять інші об’єкти. Хоча періодично вони продовжують атаки на важливі державні об’єкти у Київській області.
— Ми готові щоденно, щосекунди у будь-який час доби до таких викликів, — запевнив Сергій Яременко.
Ми також розповідали, скільки загалом Кинджалів збили в Україні.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.