Осінь, здається, найкраща пора для затишного читання та душевних розмов. Нещодавно відбувся Львівський книжковий форум — 31-й Lviv BookForum.
На подію завітало понад девʼять тисяч гостей, а майже 412 тис. глядачів долучилося до онлайн-трансляції події по всьому світу!
Чим ще дивував фестиваль та які гості долучилися до події, розповідаємо далі.
31-й Lviv BookForum проходив з 3 по 6 жовтня у Львові.
Фокусною темою цього року була Сила спільнодії. До Форуму долучилися учасники майже з усіх континентів. На книжковому форумі відбулися дискусії за участі:
Відвідувачі також взяли участь у розмові із Салманом Рудші та Олександром Михедом, обговорили книгу Ніж. Також мали змогу долучитися до дискусії Демократія 2024: чи мій голос має значення? з іноземними журналістами та активістами.
Заступник гендиректора Українського Інституту Алім Алієв, президент Українського ПЕН Володимир Єрмоленко, письменник Сергій Жадан та інші дискутували про силу стійкості та чого бракує нашому народу.
Програмна директорка Lviv BookForum Софія Челяк поділилася: протягом цих чотирьох днів учасники та спікери мали змогу не лише насолодитися поезією з усього світу, а й поділитися своїм досвідом та поговорити про майбутнє України.
Головна магія, яка відбувається після фестивалю – це початок підготовки до наступного — і зараз ми активно працюємо з партнерами, щоб повернутися у 2025 році, — додала вона.
— Львівський Форум — найстарша подія на літературному ринку України, і дуже цінно, що він уже з нами понад 30 років та не боїться змінюватися і шукати нові формати, — виснувала письменниця та учасниця форуму Ольга Муха.
Вона додала, що цьогоріч подія вражала розмаїттям голосів та гідно представила Україну на міжнародному рівні.
— Фул-хаус на всіх подіях — доказ того, що українська культура перебуває у зоні росту, попри всі виклики війни, — підкреслила Ольга Муха.
Усього відбулося 24 події кураторської програми та 120 подій видавництв та медіапартнерів.
Війна, що триває, є лише частиною цієї історії. Долучаючись до Lviv BookForum, ми допомагаємо людям за межами України дізнаватися більше про це. Я маю за честь бути частиною цього процесу, — сказала фінська письменниця Софі Оксанен.
Раніше ми розповідали про топ-100 книг, які має прочитати кожен.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.