Карпати, велична краса, від якої перехоплює подих. А ще зараз — найпопулярніше місце в Україні, куди можна втекти за релаксом. Адже тут можна піти в далекі гори, полежати в чані, покататись на коні та наїстися смачної грибної юшки досхочу.
Тому в Карпатах уже туристичний бум. Через російську агресію в Україні лишилося не так багато місць, де можна перевести подих та підлатати ментальне та фізичне здоровʼя. Українські гори — одне з них.
І найперше, що хвилює тих, хто планує свій відпочинок, — це цінники на житло. Насправді тут, у Карпатах, знайти можна усе на будь-який смак та гаманець. Є апартаменти вишукані.
Маркетологиня Ольга Фреїк говорить, що ціна на стандартний номер стартує від 9955 гривень.
Тут вартість, як не крути, дійсно дорівнює якості. Ми єдині в Україні, ми працюємо за системою Ultra All Inclusive.
А є пропозиції бюджетні. Наприклад, вісім тисяч гривень за цілий будиночок, який розрахований аж на вісьмох людей.
Отже, куди податися за враженнями? Декому з туристів найбільше подобаються екстремальні розваги. Тому хтось може обрати для себе поїздки на квадроциклах. Їдуть, наприклад, на гору Маковиця. Проте це задоволення не з дешевих.
Власник прокату квадроциклів Андрій Гурчак каже, що у 2024 році ціна становить 1500 гривень за годину оренди такого виду транспорту. Крім того, супроводжує в поїздках туристів завжди інструктор, щоб показувати маршрут.
Однак на квадроциклах карпатський екстрим аж ніяк не закінчується. Наприклад, на джипах поки ще можна дістатись на якусь із гір. Такі розваги в основному розраховані на великі компанії. Година такого туру коштуватиме 1500 гривень.
Та насправді, їдуть сюди люди не лише розвагами. Багато кого цікавлять гуцульська кухня та крафтові наливки з унікальними смаками. Коронні страви регіону — майже у кожній колибі! І цінники, до речі, доволі демократичні. Тому щойно перепочили, повернімось до активного відпочинку. Екстрим був, про гастротуризм теж згадали.
А що ще? Можна покататись на конях. Вони тут і для дорослих, і для малих. Інструкторка з верхової їзди Марина Брюховська каже, що кінна прогулянка коштуватиме 800 гривень за годину. Щоправда, вона найдешевша, бо найкоротша.
Є мінімальний маршрут на годину. А також можна на півтори й на цілий день. Можна поставити намети та заночувати під небом.
Останній варіант найдорожчий та буде коштувати 4500 гривень. Проте в Карпатах можна й просто прогулятись, наприклад, біля річки.
Головний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук розповідає, що вода без бактерій, тому що це дійсно проточна гірська вода. Крім того, вище по річищу можна пити джерельну воду.
Відтак, якщо шукаєш спокою, тобі точно сюди. Аби, наприклад, хоча б банально порибалити. Щоправда, є нюанс: тут ловлять способом спіймай-відпусти, оскільки це заповідна зона.
І, звісно ж, хіба можна у Карпатах без релаксу? Тут йдеться про справжнє гуцульське СПА — чани. Вони лишаються невіддільною родзинкою відпочинку у Карпатах. Купання у чані це чудовий спосіб зняти стрес. Особливо, після активного дня у горах.
В Прикарпатті, як і в інших регіонах, є блекаути, але тут майже усюди є генератори. Тому телефон не сяде, кондиціонери працюватимуть, а на канатній дорозі ти навряд чи застрягнеш.
Тож підібʼємо підсумки, які вони Карпати влітку 2024 року: чисте повітря, активності, природа і відносний спокій. Саме за цим українці приїжджають в гори.
Ти вже мрієш про відпочинок серед гір, але ще не знаєш, яке місце остаточно обрати? Тоді читай, куди поїхати в Карпатах та що подивитись.
Фото: Даніела Долотова
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.