З розвитком технологій у світі з’явилося багато нестандартних цікавих захоплень. Наприклад, веб-дизайн, 3D-моделювання, графічний дизайн, робототехніка та багато іншого.
Нерідко зацікавленість цими видами діяльності переростає у професію і люди починають заробляти на тому, що спочатку було лише нестандартним хобі. Сьогодні ми поговоримо про таке явище як кіберспорт.
Нещодавно він став самостійною дисципліною змагань у світі професійного спорту. У вересні 2020 року кіберспорт визнали офіційним видом спорту України. Це, безперечно, захоплює і мотивує нас розібратися, чому так сталося і чим насправді стали відеоігри для людини та суспільства загалом.
Як правило, захоплення кіберспортом починається з якоїсь конкретної гри. Тобто, у вільний час ти починаєш постійно грати в ту саму відеогру. Згодом твій інтерес і залучення переростає на щось більше.
Відповідно, ти починаєш вкладати великі зусилля та засоби у покращення навичок та майстерності у даній грі. Результат не змусить на себе довго чекати, і от, ти вже гравець(-чиня) високого рівня з безліччю віртуального спорядження, ігровим авторитетом або навіть світовою популярністю.
У світі відеоігор все можливо. Може, вже цього року саме ти потрапиш у новини кіберспорту як дуже успішний та щасливий новачок у цій сфері.
Головну роль у цьому виді спорту грає зовсім не фізична форма гравця(-чині), а його/її інтелектуальні здібності. Тут важливо вміти будувати власну стратегію гри, бути терплячим(-ою) та спритним(-ою), а також зберігати спокій у критичні моменти.
Також не менш істотним фактором є швидкість з’єднання. Хороший інтернет просто необхідний для любителів відеоігор. А ще важливу роль відіграє ергономіка та правильна організація твого місця. Напевно, ти вже не раз бачив(-ла), що геймери любителі та кіберспортсмени користуються спеціальними меблями та обладнанням. Такі гаджети та пристрої покликані зробити процес гри більш комфортним та зберегти здоров’я гравця(-чині).
Однією з найпопулярніших ігор, за якою проводиться безліч турнірів та змагань, є CS:GO. Це гра-шутер, де дві команди гравців грають на виживання. Перемагає команда, яка діє більш злагоджено, швидко та майстерно використовує різні види зброї.
Тут важливі: тактика, стратегія, спритність, оснащення та багато іншого. Також радимо звернути увагу на інші комп’ютерні ігри, за якими проводяться турніри та змагання. Наприклад: League of Legends, FIFA, Dota 2 та багато інших.
Як вид спорту, кіберспорт був офіційно визнаний у 2006 році. Однак перші турніри проводилися ще з початку 2000-х років.
Наразі кіберспорт є дуже популярним явищем серед молоді, підлітків і не лише. Це також багатомільйонний бізнес, який надає робочі місця та несе в собі певний соціальний посил. Команди кіберспортсменів на професійному рівні беруть участь у різних світових глобальних турнірах. Нерідко призові фонди у таких змаганнях становлять мільйони доларів. За віртуальними поєдинками спостерігають сотні тисяч глядачів з усього світу.
Для багатьох людей захоплення кіберспортом починається саме з перегляду онлайн-трансляцій турнірів на популярних стримінгових платформах. Це чудова можливість подивитися геймплей та візуальне оформлення ігор. І, звичайно ж, визначити, чи тобі буде цікаво грати в конкретну гру.
Можливо, прозвучить дивно, але комп’ютерні ігри можуть принести тобі конкретну користь. Наприклад, розвиток певних важливих у житті навичок. А саме: самоконтроль, посидючість, дисципліна, концентрація, логіка, моторика та багато іншого.
Також важливо те, що це найчастіше командні ігри й ти можеш вдосконалити свої соціальні навички. Тут дуже важлива взаємодія, адекватне спілкування з іншими гравцями та ефективність комунікації.
Ще відеоігри допоможуть тобі прокачати пам’ять, розвинути логічне мислення та навчитися формувати стратегію та тактику гри.
Також, як уже було сказано вище, захоплення іграми може приносити гроші, подарунки та популярність. Ти можеш вести трансляції гри зі своєю участю та отримувати за це донати. Також популярні стримери отримують рекламні пропозиції з грошовою винагородою або подарунками від різних брендів.
Ще ти можеш вести блог або форум, описуючи геймплей та даючи іншим гравцям корисні поради. Варіантів досить багато і всі вони доступні навіть для тих, хто грає на аматорському рівні та не проводить весь свій час у грі. Тому кіберспорт може стати цілком непоганим захопленням для тебе цього року.
Хочеш боротись за справедливість у віртуальному світі? Тоді читай, які є відеоігри про війну в Україні.
А ще у Вікон є крутий Telegram та класна Instagram-сторінка.Підписуйся! Ми публікуємо важливу інформацію, ексклюзиви та цікаві матеріали для тебе.